3 yıl önce
3 yıl önce

İyi yaşam tutkunları Zorlu Center ‘Eco Love Fest’te buluşuyor, 8-17 Ekim

İyi yaşam tutkunları ve değişim yaratanlar, Zorlu Center’da 8 – 17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek ‘Eco Love Fest’te buluşuyor. Sürdürülebilirlik ve iyi yaşam etrafındaki tüm kavramları odağına alan ‘Eco Love Fest’ kapsamındaki atölye çalışmaları, söyleşiler, performanslar ve deneyimler, Hybrid Community kürasyonunda gerçekleşiyor.

 

Doğaya dönüşün, organik ürünlerin ve geri dönüşümün hayatımızdaki önemi hızla artarken mutlu bir yaşama duyduğumuz özlem de bizi farklı arayışlara yönlendiriyor.  

Zorlu Center, sürdürülebilirlik kavramının önemini vurgulamak amacıyla çıktığı yolculukta Hybrid Community ile yeni hikayeler ve deneyimler sunmaya hazırlanıyor. 

Gezegenin döngüleri ile uyumlu yaşayabileceğini düşünenlerin bir araya geleceği, ‘Eco Love Fest’; çok yönlü ve farklı içerikleri, ekolojiyle ilişkili farklı disiplin ve sektörlerin katılımıyla 8 Ekim – 17 Ekim tarihleri arasında; TENCEL™️, Nefes Assos, adidas, Yves Rocher, Miele ve WMF desteğiyle Zorlu Center’da gerçekleşecek. 

Festival katılımcıları, TENCEL™’in “Doğa için Giyin!” kampanyası kapsamında ürettiği inovatif tişörtünün doğada tamamen çözülerek gübreleştiğine tanık olacak; şimdiye kadar 100 milyondan fazla ağaç diken Yves Rocher Vakfı’nın ağaç dikmek için 100 nedenini sanatsal bir bakış açısıyla görecek; “Okyanuslar için koş!” diyen adidas’ın okyanus ve denizlerden topladığı plastik atıkları kullanarak ürettiği ürünlerine dair bilgi edinecek; ürünleri ile hayatımıza kalite, uzmanlık ve pratiklik katan global markalar WMF ve Miele ile Türkiye’nin ilk sürdürülebilir yaşam köyü Nefes Assos’un sürdürülebilirlik yaklaşımlarını keyifli içeriklerle deneyimleyecek. 

Dünyaya saygılı markalar ‘Eco Love Fest’’te…

Farklı konseptte dünyaya saygılı markaların yer aldığı açık havada alışveriş keyfini yaşayacağınız pazar, 8 Ekim – 17 Ekim tarihleri arasında 7’den 70’e herkesi  davet ediyor. Máh-Roc, OldNew.ds, Alakok, Kudra Cilt Besinleri, 100 İstanbul, Lindos Naturals, Ontrail Store, Chu Studio, Dog.İst, Lida Studio, WMF,   Mi’cao Chocolates, Sauca, Kombucha2200, Yelim Özdinç Artwork, JD Retro, Cen Cam ve Yasu Living Zorlu Center  ‘Eco Love Fest’ pazarına katılacak markalar arasında yer alıyor. 

Ekolojik atölyeler ‘Eco Love Fest’’te…

Farklı kültürlerin nakış tekniklerinin gösterileceği Máh-Roc ile Yavaş Moda Atölyesi; katılımcıların ham haldeki recycle tasmalar üzerine organik boya ile renklendirme çalışmaları yapacağı Dog.İst ile Recycle Tasmanı Kendin Tasarla Atölyesi ve Chu Studio ile İleri Dönüşüm Örgü Atölyesi, 9-10 Ekim tarihlerinde Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek. Kudra Cilt Besinleri ile sıfır atık renkli lip balm yapım atölyesi 16 Ekim Cumartesi günü; fermantasyonun ve sağlıklı ama lezzetli içeceklerin dünyasına adım atacağınız Kombucha 2200 Atölyesi, çocuklar için farkındalık oluşturacak farklı bir deneyimin sunulacağı Lindos Naturals ile Çocuklar için Tohum Topu Atölyesi ve Kudra Cilt Besinleri ile aromaterapik sabun yapımı atölyesi ise 17 Ekim Pazar günü yine Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek.

 

Sürdürülebilirlik söyleşileri ‘Eco Love Fest’’te…

Yuvam Dünya Yönetim Kurulu Başkanı Kıvılcım Kocabıyık ve Yuvam Dünya kurucuları ile “İklim Krizi için Bir Gün artık Bugün!”; Hale Acun Aydın – turkisiminimalizm, Mehmet Başaran – ecostore kurucusu ve Sivil Düşün Kilit Uzmanı Emre Gür ile “Yeni Düzende Sürdürülebilir Yaşam Pratikleri” söyleşileri ve Next Academy Kurucusu Levent Erden, WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli ve genç iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu ile “Ters Köşe Bir Buluşma” 9 Ekim Cumartesi, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda; Sürdürülebilirlik Adımları Derneği temsilcileri ve uzmanlar ile “Gelecek için Şimdi Sürdürülebilirlik” ve Ergi Şener moderatörlüğünde “Doğa Dostu Girişimler” Söyleşileri, 10 Ekim Pazar, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda, gerçekleşecek. Lindos Naturals ve Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (Dekamer) ile “Ekolojik denge, Denizlerin ve Deniz Kaplumbağalarının Önemi” Söyleşisi ise 16 Ekim Cumartesi, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek. 

Dünyanın farklı bölgelerinden topladığı hikayelerle yeni bir yaşam kültürünün oluşmasına katkı veren Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali'nin seçkisinden ilham verici belgeseller de Eco Love Fest katılımcılarıyla buluşacak.

Festivalle ilgili tüm detaylar için Zorlu Center ve Hybrid Community instagram hesaplarımızı takip edin!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA