2 sene önce
2 sene önce

Eker Süt Ürünleri İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Aydın Akyol, PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu’na Seçildi

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi'nin 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda 2021-2023 yılı Yönetim ve Denetim Kurulları belirlendi. Eker Süt Ürünleri İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Aydın Akyol, PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu’na seçilen isimlerden biri oldu.  

Bursa NOSAB Bölge Müdürlüğü idari binasında 16 Haziran'da gerçekleştirilen toplantıda Genel Kurul üyelerine önceki dönemle ilgili bilgiler verildi. Faaliyet raporu ile mali raporların okunup müzakeresi ve kabulünün ardından gerçekleştirilen seçimlerde, PERYÖN Güney Marmara Şubesi'nin 2021-2023 yılı Yönetim ve Denetim Kurulları belli oldu. Eker Süt Ürünleri’nden İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Aydın Akyol, PERYÖN’e yeni dönemde katkı verecek isimlerden biri olarak Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

Ahmet Aydın Akyol hakkında…

Gazi Üniversitesi Metalurji Bölümü mezunu olan Ahmet Aydın Akyol, 1988-1992 yılları arasında Asil Çelik A.Ş.’de Vardiya Üretim Sorumlusu, 1992-1998 yılları arasında Koç Holding’e bağlı Döktaş Dökümcülük A.Ş.’de Eğitim ve İş Güvenliği Şefi olarak çalıştı. Bu yıllarda Koç Holding ile Sakarya Üniversitesi arasında uygulanan “Ara İnsan Gücü Yetiştirme Projesi”nde Öğretim Görevlisi, Eğitim Koordinatörü ve Danışma Kurulu Üyesi, 1993 yılında başlatılan “Koç 2000” projesinde ise İyileştirme Proje Sorumlusu olarak görev yaptı.

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Endüstri İlişkileri dalında yüksek lisansını tamamladı. 1998 yılında İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Müdürü olarak katıldığı Ormo Yün İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de 2005-2012 yılları arasında İcra Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları Koordinatörü, 2012-2014 yılları arasında İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2014 yılının başında Ormo’daki görevinden ayrıldıktan sonra emekli oldu ve BETA A.Ş.’nin kurucuları arasında yer aldı. Akyol bu arada Yalova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak dersler verdi. 2015 yılında yöneticilik kariyerine devam etme kararı alarak Eker Süt Ürünleri’nde İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmaya başlayan Ahmet Aydın Akyol, halen bu görevini sürdürmektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login