2 sene önce
2 sene önce

Lufian, Brendfoni ile Azerbaycan pazarına e-ihracata başladı

Azerbaycan’ın en güçlü e-ticaret lojistiğine sahip pazaryeri lideri Brendfoni, erkek giyim kategorisinde başarılı işleri ve kaliteli ürünleriyle tanınan Türkiye'nin önde gelen erkek giyim firması Lufian ile iş birliği yaptığını duyurdu. Yapılan iş birliği kapsamında Lufian artık 10 milyon nüfusa sahip Azerbaycan pazarında e-ticaret faaliyetlerini güçlü biçimde sürdürebilecek. Brendfoni İş Geliştirme Direktörü Nicat Ahmadov, erkek giyim kategorisinde sevilen markalardan olan Lufian’ın çeşitli kampanya ve pazarlama çalışmaları ile BDT bölgesindeki satış hacminin büyütülmesinin hedeflendiğini açıkladı. 

Brendfoni ile Lufian iş birliği çerçevesinde 10 milyon nüfuslu Azerbaycan müşterisi artık Türkiye'nin önde gelen erkek giyim firması Lufian ürünlerine Brendfoni üzerinden kolay ve hızlı biçimde ulaşabiliyor. Araştırmalar Azerbaycan müşterisinin Lufian markasına önemli ölçüde ilgi gösterdiğini ve müşterilerin bu markanın ürünlerini geçmişte zorlu e-ticaret aracısı yöntemleriyle satın aldığını gösteriyor. Bu iş birliği sayesinde artık Azerbaycan müşterisi Lufian ürünlerine eski yöntemlere kıyasla hem daha güvenli ve hızlı bir şekilde hem de 70’e varan kargo masrafı indirimleriyle uygun maliyetle erişebiliyor. Ayrıca Brendfoni, zaman zaman uyguladığı kargo bedava kampanyaları ile müşterilerin ekstra masraf üstlenmeden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmelerini hedefliyor.

Azerbaycan tüketicisi güvenle ve uygun maliyetle online alışveriş yapacak

Brendfoni İş Geliştirme Direktörü Nicat Ahmadov yaptığı açıklamada, “Lufian e-ticaret üzerinden Azerbaycan müşterisine ilk kez bu kadar yakın. İş birliğimizin bölge özelinde daha önce böyle bir çalışma yapılmamış olması nedeniyle hem marka hem de müşterisi özelinde heyecanla beklendiğini söyleyebilirim. Brendfoni’nin önemli markalarla buluşturduğu tüketiciler artık herhangi bir endişe yaşamadan alışveriş yapabilirken markalar da müşterisi ile doğrudan bağ kurabiliyor. Bölgenin e-ticaret koşulları incelendiğinde bu avantajın ekosistem açısından önemli bir devrim olduğunu söyleyebilirim. Brendfoni olarak Lufian markasını 2022 yılına kadar 2 ülke pazarında daha aktif hale getirmeyi ve markayı 2023 sonunda 300 milyon nüfusa sahip 8 ülkeli BDT bölgesi ile buluşturmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Lufian E-Ticaret Direktörü M. Levet Elmas ise “Türkiye’de erkek giyim kategorisinde öncü bir marka olarak Azerbaycan müşterisi ile aramızdaki sınırların ortadan kalkması ve bu müşterilerin Lufian ürünlerine doğrudan erişim sağlayabilmeleri bizim için heyecan verici bir gelişme. Zira yaptığımız çalışmalar doğrultusunda Lufian olarak Türkiye’de ve yurt dışı pazarında hızlı büyümemizi sürdürüyoruz. Bu bağlamda ürünlerimizin Azerbaycan pazarı başta olmak üzere BDT bölgesi gibi büyük potansiyel taşıyan pazarlara güvenle erişilebiliyor olması bizim için çok değerli.“

Yapılan açıklamada Lufian ve platform arasındaki entegrasyon çalışmalarının tamamlandığı ve marka ürünlerinin tüketicilere sunulduğu bildirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login