Çocukların hayalleri “Bir Hayal Bir Oyun Adlı” ile storytel’de

Çocukların hayalleri “Bir Hayal Bir Oyun Adlı” ile storytel’de

Mayıs 3, 2021 0 Yazar: admin

Zorlu Holding tarafından çocukların hayal gücünü harekete geçirmek amacıyla düzenlenen ‘Bir Hayal Bir Oyun Öykü Yarışması’nda dereceye giren ilk 15 çocuğun hikayesi, “Bir Hayal Bir Oyun& 15 Hayal-15 Öykü” adlı kitapta toplandı. Storytel üzerinden dinleyicileriyle buluşan kitap, Oya Küçümen tarafından seslendiriliyor.

 

Zorlu Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla bugüne kadar 1000’in üzerinde oyun ile 900 bin çocuğa ulaşan Zorlu Holding, çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Bu anlayış doğrultusunda, çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlamak ve özgüvenlerini artırmak amacıyla geçtiğimiz yıl üçüncüsü düzenlenen “Bir Hayal Bir Oyun’ projesi kapsamında dereceye giren ilk 15 hikaye, “Bir Hayal Bir Oyun & 15 Hayal-15 Öykü” adı altında bir araya getirildi. Birbirinden ilginç 15 öykünün yer aldığı eser; Tiyatro ve Seslendirme Sanatçısı Oya Küçümen tarafından seslendirilerek Storytel’de dinleyicilerle buluşuyor. 

 

“Bir Hayal Bir Oyun & 15 Hayal-15 Öykü” kitabında; Elif Sude Dobra, Çağla Çalova, Cansu Akça, Ali Eren Ayaz, Ayla Güneş, Rüzgar Kabasakal, Beyza Akpolat, Defne Zeynep Sayın, Ahmet Taylan Yasak, İnci Demirayak, Klara Keskinkılıçyan, Sarya Kuruş, Nilsu Şen, Demir Gülen ve Ayşe Nil Genç’in öyküleri yer alıyor. 

 

Onbeş Hayal ve On Beş Öykü

Zorlu Holding’in düzenlediği ve Türkiye’nin dört bir tarafında ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine açık olan ‘Bir Hayal Bir Oyun’ Yarışması’na; 2020 yılında 22 farklı şehirden toplam 268 başvuru gelmişti. Jüri değerlendirmesi sonucunda “Acayip Teknolojik Masallar” adlı hikayesiyle ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Elif Sude Dobra birinci olurken, ‘Emojiler Diyarı” hikayesiyle Çağla Çalova ikinci, “Tersine Dünya” hikayesiyle Ali Eren Ayaz ve “Gök Taşı Canlıları” hikayesiyle Cansu Akça üçüncülüğü paylaşmıştı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı