2 sene önce
2 sene önce

Alternatif Bank Yöneten Kadına Güç Katan Paket ile kendi işini yapan ve yöneten kadınları destekliyor

Alternatif Bank, yurt dışı fonlama programı kapsamında geçtiğimiz yıl IFC’den sağladığı 

100 milyon dolarlık kaynağı, ihracatçı firmalar başta olmak üzere ortaklık yapısında veya yönetiminde kadınların söz sahibi olduğu şirketlere “Yöneten Kadına Güç Katan Paket” ile sunmaya devam ediyor.

 

Alternatif Bank, kadın girişimcilerin hissedarlığında faaliyet gösteren veya kadın profesyoneller tarafından yönetilen teşebbüslerin desteklenmesi amacıyla geçen yıl IFC’den sağladığı 100 milyon USD kaynağı Yöneten Kadına Güç Katan Paket kapsamında sunuyor. Paketten IFC KOBİ tanımına uyan, 51 ve üzeri kadın ortaklığı bulunan veya CEO, COO, başkan veya başkan yardımcısı pozisyonlarında en az bir kadın ile 20 ve üzeri kadın ortaklığı olan kurumlar yararlanabiliyor. Yöneten Kadına Güç Katan Paket kapsamında avantajlı finansman imkânı, katma değerli bankacılık hizmetlerinde ücret muafiyeti sağlanırken, finans ve dış ticaret konularında da eğitimler gerçekleştiriyor.

 

Alternatif Bank Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Şimşek kullandırımı devam eden paketle ilgili olarak; “Sağladığımız kredilerle dış ticaretin finansmanı başta olmak üzere reel ekonomiye verdiğimiz desteği her dönem artırmayı hedefliyoruz. Pandeminin etkisiyle zorlu dönemlerden geçerken sunacağımız bu desteklerin her zamankinden daha anlamlı olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda, girişimci ruhları ve yönetim yetkinlikleriyle ülke ekonomisinin kalkınmasında çok önemli bir yeri olduğuna inandığımız kadınları, sağladığımız kaynaklarla desteklemeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl IFC’den temin ettiğimiz kaynağı da kendi işinin sahibi kadın girişimcilerin veya bir kurumda yönetici olan kadınların desteklenmesi, istihdamının artması amacıyla Yöneten Kadına Güç Katan Paket adı altında sunuyoruz. Paketten yararlanmak isteyen kadınlara, avantajlı şartlarda finansmana erişim ile katma değerli bankacılık ürün ve hizmetlerimizde ücret muafiyeti sağlıyoruz. Bilanço yönetimi, finansal analiz ve dış ticaret konularında ise uzman ekiplerimiz tarafından eğitimler veriyoruz. Ek olarak yöneten kadınlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak 5’e varan akaryakıt indirimi, ücretsiz saatlik şöför, yaz-kış araç check-up, lastik değişimi ve saklanması, ücretsiz sağlık ve güzellik uygulamaları gibi asistans hizmetleri de sunuyoruz.” dedi. 

 

Yöneten Kadına Güç Katan Paket ile bir yıl boyunca ücret muafiyetiyle sunulan hizmetler:

 • Kredi tahsisi
 • İnternet ve mobil bankacılık kanallarından EFT ve havale 
 • Dış ticaret işlemleri
 • Bireysel ve ticari kredi kartı (Aidat ve limit tahsis)
 • Çek karnesi (25’er sayfalık 2 adet)
 • Leasing işlemleri (Yönetim ve mülkiyet devir bedeli)
 • Asistans Hizmetleri
 • Özel Kobi Hattı 
 • 5’e varan akaryakıt indirimi
 • Ücretsiz saatlik şoför
 • Yaz-kış araç check-up, lastik değişimi ve saklanması
 • Ücretsiz mamografi veya meme ultrasonu çekimi ve raporu

Ücretsiz estetik/saç/dermotolojik/diyetisyen muayenesi ve sonraki işlemlerde 30 indirim

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login