4 yıl önce
4 yıl önce

Derin Mermerci: “Lal ile Mila’da bunu görüyorum.”

Cemiyet hayatının en cool ve stil denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen isimlerden biri olan Derin Mermerci ile bu hafta ALEM dergisi çok konuşulacak bir çekime imza attı.

Çekimin sytling’ini kendi üstlendi

ALEM dergisi ile gerçekleşen çekimin stylin’ini Derin Mermerci üstlendi. Mermerci bununla ilgil şu cümleleri kurdu. “Bu çekimde giyeceklerime bir gece önce karar verdim. Her daim kullanılabilecek zamansız parçalara sahip olduğumu gördüm ve vintage parçalarla kombinledim. Bir anlamda da insanlara “elimizdekileri değerlendirmemiz gerekir” demek istedim. Fazlasıyla tüketen bir toplum olmuştuk. Yaşadığımız bu olağandışı süreçte var olanı değerlendirmenin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha fark ettik. Çekimde giydiğim parçaların birçoğu ortalama 10-15 yıllık geçmişe sahip.” Dedi.

“Bana çok görgüsüz geliyor.”

Asla giymem dediği parçalarını sorduğumuzda Mermerci “Dolgu topuk sevmiyorum. Ya da üzerinde kocaman marka yazan herhangi bir şey kullanmak, giymek bana çok görgüsüz geliyor.” Dedi.

“Lal ile Mila’da bunu görüyorum.”

2 tane dünyalar güzeli kızı olduğunu söyleyen Mermerci, ilerde kızlarına vereceği en iyi stil tavsiyesiyle ilgili ise “Cool olun, kendinize özgü stiliniz olsun. Kaldı ki isteseler de sıradan olamayacaklarına inanıyorum. Farklı olmak doğuştan gelen bir özellik ve Lal ile Mila’da bunu görüyorum.” Dedi. İkizleriyle ilgili ayrıca “Tabii ki farklılar. Herkes ikizleri aynı karakter bekliyor halbuki iki ayrı gezegen gibiler. Ortak özellikleri müthiş sevgi dolular. Merhametliler, zekiler. İkisiyle de çok gurur duyuyorum.” dedi.

“Hayvan sevmeyen insan benim çevremde olamaz.”

Hayvanları çok sevdiğini bildiğimiz Mermerci onlar için “Çocuklar ve hayvanlar benim kırmızı çizgim ve evet ailemden geliyor. Hayvan sevmeyen insan benim çevremde olamaz. Barınakta bakımını üstelendiğim çok fazla köpek var. Sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi konusuna oldukça fazla zaman ayırıyorum. Sahip bulunması noktasında tıkandığımda sizin de gördüğünüz gibi sosyal medya hesabımdan paylaşıyorum. Yardım istiyorum. Hayvanların olmadığı bir dünyada yaşamayı düşünemiyorum. Son zamanlarda medyaya yansıyan ve hayvanlara yapılan işkenceleri gördüğümde gerçekten hasta oluyorum.

“Yalan söyleme ki ne dediğini hatırlamak zorunda kalma.”

Derin Mermerci rahmetli babasıyla ilgili ise “Canım babamla çok az vakit geçirmiş olmakla birlikte her şeyini. Aklını, hayat dersi olacak cümlelerini. Mesela, çocukken beni işe götürürdü, hemen çalışma masasının arkasında kendi kaleme aldığı kocaman bir yazı vardı, “Yalan söyleme ki ne dediğini hatırlamak zorunda kalma” yazardı. Bu kadar değerli bir hayat bilgisini nereden öğrenebilirdim ki.” dedi.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA