3 yıl önce
3 yıl önce

Mükemmel Bir Oyuncu Olmak İçin İzlenmesi Gereken 7 Adım

“Oyuncu doğulmaz ama oyuncu olunur!” meselesi tüm oyunseverlerin mükemmel oyuncu olma yolundaki düsturudur. Öyle ki oyun oynamanın da bazı taktikleri, disiplinleri bulunuyor. Casper’ın gücüyle desteklenen oyuncuların buluşma noktası Excalibur Clan, daha iyi bir gamer olmanın bazı ipuçlarını sıralıyor.

 

Turnuvalarda daha başarılı bir oyuncu olmak ya da eğlenceli anların zaferle taçlanmasını sağlayan bir winner oyuncu olmak. İşte tüm oyunseverlerin mükemmel oyuncu olmak için merak ettiği konu. Casper’ın gücüyle desteklenen oyuncuların buluşma noktası Excalibur Clan da mükemmel oyuncu olmak isteyenlerin kendini geliştirmek için yapabileceği birçok şeyi 7 adımda paylaşıyor.

 

1. Bir oyuna odaklanılmalı. Eğer gerçekten profesyonelleşmek isteniyorsa özellikle bir oyuna odaklanılmalı. Aynı anda birçok oyunda çok başarılı olmak pek mümkün olmayacağı unutulmamalı. Birden fazla oyunu orta seviyede oynamak yerine tek bir oyuna daha fazla zaman ayırıp en iyisi olunabilir. Bunun için en çok ilgiyi çeken ve başarılı olunacağı düşünülen bir oyun seçilmeli. Her şeyden önce geçirilen vakitten zevk alınacak bir oyun olması çok önemli.

 

2. Daha iyilerle oynanmalı. Yeni başlayanlarla karşı karşıya gelip mükemmel oyuncu olunduğuna inanmak her ne kadar kolay gelse de ne yazık ki bu rekabet amaçlara ulaştırmaz. Zorlu mücadelelerde yenilmek oyuncuyu geliştirirken, hataları da görmeyi sağlar. Düşe kalka bol bol pratikler yapmak ve daha iyi oyunculardan taktikler kapmak bu yolda kazanılacak çok zafer demektir.

 

3. Oyun mekaniklerine hakim olunmalı. Oyun mekanikleri eylem, davranış ve kontrol mekanizmalarıdır. Kullanılan silahın veya oyun kahramanının özelliklerinin kaç saniyede yeniden dolduğunu bilmek, hangi özelliklerin diğerlerine üstün olduğunu bilmek gibi hayat kurtarıcı detayları öğrenmek, rakiplerden bir adım önde olmayı sağlar.

 

4. Duyguları kontrol etmeyi öğrenmeli. Sadece pratik yapmak ve oyunun taktiklerini öğrenmek tek başına yeterli değil. Profesyonel anlamda oyun oynamak için psikolojik olarak çok iyi hazırlanmak gerekiyor. Sinirleri kontrol etmeyi öğrenmeli, dahası en ufak bir yenilgide pes etmeden yola devam edilmeli.

 

5. Vücut sağlığı es geçilmemeli. Bol miktarda uyku, egzersiz ve sağlıklı beslenmeyle vücudunuzu her zaman dinamik olunmalı. Fit görünümlü ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmak oyuncunun kendisini motive ederken, en üst düzeyde performans gösterilmesini sağlayacaktır. Oyun oynarken rahat bir oyuncu koltuğunda doğru bir duruş ile oturup, ekranı da gözlere zarar vermemek için doğru bir mesafeye yerleştirmenin önemi de unutulmamalı.

 

6. Oyunlar tekrar izlenmeli. Oynan maçları gözden geçirmek becerileri geliştirmek adına mükemmel bir taktik. Bu sayede yapılan hataları fark edip bir dahakine daha dikkatli olunabilir. Şans eseri uygulanan güzel bir stratejiyi de görüp taktik haline getirmek için de fırsat yaratılmış olunur.

 

7. Ekipmanlar doğru seçilmeli. Ellere en uygun mouse ve klavyeyi seçerek oyun alanına büyük bir rahatlık tanınmalı. Özellikle son teknolojilerle destekli oyuncu bilgisayarları ve oyuncu kulaklıkları en önemli unsurlardan. Ekipmanları yüksek kaliteden mahrum bırakmayın. Bu nedenle hız, konfor, güç, verimlilik ve performansı bir arada bulunduran Casper Excalibur’un tüm ekipmanlarının mükemmel oyuncu olma yolunda başarı ve destek sağladığı da unutulmamalı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA