3 yıl önce
3 yıl önce

Buse Korkmaz’ın ilk şarkısı Alfa, 11 milyonun üzerinde izlendi

5.5 milyonun üzerinde takipçisi bulunan mavi tikli ünlü TikToker Buse Korkmaz’ın ilk şarkısı Alfa, YouTube’da 11 milyonun üzerinde izlendi. Sözleri ve müziği, tanınmış Rap sanatçısı, besteci ve söz yazarı Hayki’ye (Ragıp Aytuğ Tunal) ait olan Alfa, bir Rap sanatçısı ve TikToker’ın ilk iş birliği olma özelliği taşıyor. Sözlerinde Buse Korkmaz’ın hayatından izler taşıyan Alfa’nın Reklamania Creative bünyesinde yer alan dijital proje & yetenek yönetimi ajansı Cats & Dogs tarafından çekilen video klibinde Buse Korkmaz’a ünlü TikTokerlar eşlik etti; yönetmen koltuğuna ise ünlü yönetmen Özkan Aksular oturdu.

5.5 milyonun üzerinde takipçisi bulunan mavi tikli ünlü bir TikToker olan Erzurum doğumlu genç yetenek Buse Korkmaz’ın Buse Korkmaz’ın ilk müzik çalışması Alfa, YouTube’ta 11 milyonun üzerinde izlenmeye ulaştı. 9 Nisan günü YouTube’ta yayınlanmasının ardından 10 dakika içinde 100 binden fazla izlenme ve 20 binden fazla yorum alan Alfa’nın şarkısının sözleri ve müziği, tanınmış Rap sanatçısı, besteci ve söz yazarı Hayki’ye (Ragıp Aytuğ Tunal) ait. 

Genç yetenek Buse Korkmaz, bir Rap sanatçısı ve TikToker’ın ilk iş birliği olma özelliği taşıyan Alfa için şunları söyledi: “Bu şarkıyı öncelikle benim geniş ailem olan takipçilerim yani BKFC için yaptım. Onlara bu şarkı için söz vermiştim. Hayranı olduğum Hayki ile birlikte çalışmak çok özel bir deneyimdi. Alfa, Erzurum’dan İstanbul’a uzanan hayatımda, tek başıma ayakta kalma mücadelemi ve zaman içerisinde uğradığım ihanetleri, Hayki’nin bana özel yazdığı kelimelerle anlatıyor. BKFC, benim geniş ailem, bu mücadelede her zaman bana destek, yaptığım her işte ilham kaynağım oldu” dedi.

Alfa’nın sözlerine ve müziğine imza atan İstanbul doğumlu rap sanatçısı, besteci ve söz yazarı Hayki, bugüne dek 10'a yakın underground albüm kaydetti. Rap müziğin ünlü isimleri ile düetler yaptı ve birçok Rap müzik sanatçısının da albümlerine prodüksiyonları ile eşlik etti. 

Hayki ve Buse Korkmaz iş birliğinin eseri olan Alfa’nın Mix ve Mastering çalışması Kadim Tekin tarafından yapıldı, şarkının prodüktörlüğünü de EB Erol Şahin üstlendi. Alfa’nın video klibi, Buse Korkmaz’ın iş birliği yaptığı dijital proje & yetenek yönetimi ajansı Cats & Dogs tarafından hazırlandı. Video klipte “Memur Bey” şarkısı ile büyük sükse yapan Samet Kardeşler (sametkardesler), Adem Ön (obeyfendimen), Didem Açar (diddew), Bilal Çimen (bilalgrass), Berkay Akman (aberkaay), Cansu Tekin (caansutekin), Altuğ Yıldırım (altugy), Rıfat Can Sever (seveercan), Merve Korkmaz ve Emre Uslu gibi ünlü TikTokerlar rol aldı.

Reklamania Ajans Başkanı Yalkın Yel liderliğinde gerçekleşen çalışmada yönetmen koltuğuna, birçok başarılı klip projesine imza atmış yönetmen Özkan Aksular oturdu. Simge Hekimgil’in Yapımcı, Nil Muşlu’nun Uygulayıcı Yapımcı, Irmak Karakoç’un da Influencer Yöneticisi olarak görev aldıkları ve Işık yönetimini İsmail Şara’nın üstlendiği yapıma, Kuzey Demir ve Orkun Karahasan   asistan olarak destek verdiler.

İlk şarkısı YouTube’ta 11 milyonun üzerinde izlenen, 5.5 milyonun üzerinde takipçisi bulunan mavi tikli ünlü bir TikToker olan Buse Korkmaz’ın Instagram hesabının da 1 milyon takipçisi bulunuyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA