3 sene önce
3 sene önce

TEGV’in 27. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukların çağdaş eğitim olanaklarından yararlanmaları ve nitelikli eğitim desteği alabilmeleri için faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) 27’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı, 21 Haziran’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleşti. 

 

Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci, açılışta yaptığı konuşmada, “Umut ediyoruz ki sağlıklı günler bir an önce gelir. Virüs salgının bir an önce kontrol altına alınmasını, okul ve TEGV etkinlik noktalarının yeniden çocuklarımızla dolup taşmasını heyecanla bekliyoruz. Çocuklarımızı özledik. 

Bildiğiniz gibi virüs en büyük darbeyi eğitime vurdu, çocuklar okula gidemediler sadece öğretmenlerinden alacakları eğitimden değil, arkadaşlarıyla oynayarak öğrenecekleri sosyal ortamlarından da uzak kaldılar. Uzmanlar bu durumun etkilerinin ileride ortaya çıkacağını söylüyor. Her şerde bir hayır vardır. Virüs salgınının tek güzel yanı toplumu teknolojiye yaklaştırması oldu. Zaten teknoloji yolculuğuna başlamış olan TEGV bunu bir fırsata dönüştürdü. Uzaktan eğitimin ilk başarılı sonuçlarını aldık ve tabii ki geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. 

Uzaktan eğitime destek programlarımız ile daha çok gönüllü ve çocuğumuza ulaşmaya başladık. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanımız, Genel Müdürümüz ile görüştü ve uzaktan eğitim programlarımızı izlediklerini ve bu konuda daha detaylı bilgi almak istediklerini söylediler. Bu da sesimizin ve etkinliklerimizin duyulduğunu ve takip edildiğimizi bize gösterdi.” dedi.

 

Pandemi nedeniyle sosyal mesafe şartları gözetilerek yapılan genel kurul toplantısı, sınırlı sayıda mütevelli heyeti üyesinin fiziki olarak, kalan üyelerin ise dijital platform üzerinden katıldığı Olağan Genel Kurul’da, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı 2020 yılını değerlendirdi ve Vakfın gelecek dönem hedeflerini aktardı. Sunumunu TEGV çocuk ve gönüllülerinin görüşlerini aktardıkları videolar, Yeni Dünya tablet kampanyasında yaşadıkları duygu dolu anları paylaşan okul müdürü görüşleri ile süsleyen Tosyalı’nın keyifli sunumunun ardından Kurul, bilanço ve gelir tablosunun okunması ile devam etti.   

 

Ulvi Kocailik, Vakfın mütevelli heyetine katılan yeni isim oldu. Yönetim Kurulu Üyeleri arasında iki yıllık çalışma süresi dolan 5 kişiden Şirzat Subaşı görevine veda ederken, R. Oktay Özinci, Levend Kılıç, Alp Öğücü ve Sami Gülgöz’ün üyeliğinin devam etmesine karar verildi. Begüm Mutuş ise Yönetim Kurulu’na katılan yeni üye oldu.    

Genel Kurul, dilek ve temennilerin ardından, TEGV çocuklarının seslendirdiği Tebessüm şarkısının kolaj videosu ile sona erdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login