3 yıl önce
3 yıl önce

Gülinler ile ‘Bir Masada Oturduk’ta haftanın konuğu İsmail Tunçbilek

Büyük Ev Ablukada’nın sevilen solisti Gülinler’in sunduğu Zorlu PSM’nin dijital serisi “Bir Masada Oturduk” bu hafta dünyaca ünlü bağlama virtüözü İsmail Tunçbilek’i ağırlıyor. 

Her Cuma izleyicilerle buluşan “Bir Masada Oturduk” yeni bölümüyle  11 Haziran akşamı saat 20.00’de Zorlu PSM Youtube kanalında yayında.

 

Dijital dünyada farklı formatlardaki içeriklerini seyirciyle buluşturmayı sürdüren Zorlu PSM, şu sıralar ilk solo albümü için hazırlıklarını sürdüren Gülinler’in sunduğu “Bir Masada Oturduk” programını Zorlu PSM YouTube kanalında izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor.

 

Gülinler’in kendi yaratıcı alanını bir sahneye dönüştürdüğü programın yeni bölümüne, dünyanın pek çok yerinde festivallerde Türkiye müziğini temsil eden, gerek Taksim Trio ile gerek kendi çalışmalarıyla müzikal yolculuğunda yirmi yılı aşkın süreyi geride bırakan; dünyaca ünlü bağlama virtüözü İsmail Tunçbilek konuk oluyor. Bağlamayı akıllara kazınmış şekliyle türkü unsuru olmanın dışına çıkaran İsmail Tunçbilek, ‘Ben onu değil o beni çalıyor’ dediği enstrümanıyla, kendi anlatısının öncülüğüyle bizlerin başka anlamlara yelken açmasına da imkân sunuyor. Programda Tunçbilek hem kariyerinin ilk yıllarından anılar anlatıyor hem de yeni Taksim Trio albümünün yolda olduğu müjdesini veriyor. 

 

Çekimleri Zorlu PSM’nin sevilen Caz Kulübü touché’de fiziksel mesafe önlemleri ile gerçekleştirilen ve Bant Mag.’ın da editöryel ve kreatif olarak dâhil olduğu “Bir Masada Oturduk” yeni bölümü ile 11 Haziran’da Zorlu PSM Youtube kanalında izleyicilerle buluşacak. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA