3 yıl önce
3 yıl önce

Cisco bulut teknolojisinde çığır açan hibrid bulut bilişim platformunu tanıttı

Cisco yeni hibrid bulut inovasyonlarını, düzenlediği "Future Cloud" etkinliğinde görücüye çıkardı. Önümüzdeki on yıla yönelik çığır açan yeni hibrid bulut bilişim platformu olarak Cisco Intersight™ destekli Cisco UCS® X-Series'i tanıttı.

 

Cisco yeni hibrid bulut inovasyonlarını, düzenlediği "Future Cloud" etkinliğinde görücüye çıkardı. Önümüzdeki on yıla yönelik çığır açan yeni hibrid bulut bilişim platformu olarak Cisco Intersight™ destekli Cisco UCS® X-Series'i tanıttı. Dünyanın her yerinden KBR, Kaleide health, Rakuten Mobile gibi önde gelen şirketler, bulut stratejilerini oluşturmak ve desteklemek için Cisco'yla yaptıkları iş birliklerini paylaştı.

 

 

CİSCO, kaynaklarının giderek daha büyük bir bölümünü bulut ortamına taşıyan müşterilerinin dijital dönüşümünün hızlanmasına daha fazla katkı sağlamak için sağladığı hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Hiper bağlı, dağıtık sistemlerin yaygınlaştığı bir dünyada bulut teknolojisine her zamankinden daha fazla güveniyoruz ve BT ekipleri insanlara ihtiyaç duydukları her yerde ve her zaman en iyi düzeyde dijital deneyimler sunma konusunda zorluklarla karşılaşıyor. Bunun sonucunda işletmeler, daha geniş bir alana yayılan uygulamalar, kullanıcılar ve teknoloji personeli arasındaki boşluğu doldurmak ve dijital iş yeri çözümlerini geliştirmek için hız, analiz ve kontrol temelli bir bulut merkezli modele geçiyor.

 

Müşterilerin buluttan daha iyi sonuçlar elde etmesini sağlamak 

Cisco müşterilerin Süreklilik, Analiz, Güvenlik, Bağlantı ve Operasyonlar olmak üzere beş ana alanda güvenle eksiksiz bulut stratejileri geliştirmesine yardımcı olmaya yoğunlaşarak, geçtiğimiz altı yılda faaliyetlerinin her alanına bulut teknolojisini entegre etmek için milyarlarca dolar yatırım yaptı. Sanal ortamda geliştirilecek "Future Cloud" etkinliğinde Cisco, günümüzün hibrid bulut ortamında akıllı bir iş yeri sağlayan kesintisiz bir dijital deneyim sunmak adına şirketlerin bağlantı, güvenlik ve otomasyon sağlamasına katkıda bulunmak üzere bulut stratejisini birden fazla alanda nasıl geliştirdiğini anlatacak.

 

Cisco Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Reem Asaad, konu hakkında şunları söyledi: "Dijital bir dünyada kullanıcı deneyimi kilit öneme sahip. Mümkün olan en iyi uygulama deneyimlerini güvenli bir biçimde sağlamak için teknoloji gruplarını desteklemeye yoğunlaşıyoruz. Gerçek anlamda "bulutta akıllı" olmak için gerekli hibrid-bulut çözümlerini, gözlemlenebilirliği, analiz ve otomasyon kabiliyetlerini yalnızca Cisco sağlayabilir."

 

Csico’nun duyurduğu yeni hibrid bulut inovasyonlarından bazıları şunlar: 

 

 • Hibrid Bulut Operasyonları: 
  1. Yeni Cisco UCS X-Series: Cisco Unified Computing System™ (UCS) dünya genelinde 50.000'i aşkın müşteri tarafından veri merkezlerinde kullanılıyor. Cisco Intersight ile tamamen entegre çalışan UCS X-Series, bulut kaynaklı ve bulut genelindeki hibrid operasyonlar için tasarlanmış, türünün ilk örneği niteliğinde bir sistem. Rack ve blade sistemlerin en iyi yönlerini bir araya getiren ve devrim niteliğindeki UCS X-Fabric teknolojisini bünyesinde barındıran bu sistem, günümüzdeki iş yükü çeşitliliği için geliştirildi ve işlemciler, hızlandırıcılar ve bilişim olanaklarının kesişiminde sektörde önümüzdeki on yılın getireceği yeniliklere hazır.
  2. Intersight Bulut Düzenleyici: BT Operasyonlarının altyapı ve iş yüklerini kolayca düzenleyebilmesi ve hizmetlerin daha hızlı sağlanabilmesi adına karmaşık iş akışlarını sadeleştiren az kodlu, kullanımı kolay bir otomasyon çerçevesi sağlar.
  3. Intersight İş Yükü Altyapısı: Modern, buluta özel iş yükleri için güçlü bir platform. Açık kaynaklı Kubernetes ve kapsayıcıya özel sanallaştırma kullanan çekirdek tabanlı sanal makine (KVM) temeli üzerine kurulu Intersight İş Yükü Altyapısı, HyperFlex™ için SaaS yönetimine sahip bir işletim sistemidir. 
  4. Cisco Hizmet Ağı Yöneticisi: Intersight Kubernetes Hizmetinin yeni bir uzantısı olan bu uygulama, fiziksel ve bulut ortamındaki K8 kümeleri genelinde ilke tabanlı yönetim ve hizmet topolojilerinin sezgisel bir biçimde görselleştirilmesiyle derin gözlemlenebilirlik ve basitleştirilmiş yönetim sağlar. 
  5. Cisco Cloud ACI: AWS, Azure ve artık Google Cloud üzerinde kullanılabilen bu hizmet, 2021 Sonbaharında genel kullanıma sunulacak. Cloud ACI® ortak ilke ve çalışma modeli, hibrid ve çoklu bulut dağıtımlarının yönetmenin maliyetini ve karmaşıklığını önemli ölçüde azaltır. 
  6. Hibrid bulut operasyonlarını destekleyen yeni ek ürünler hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin. 

 

 • Gözlemlenebilirlik ve Analiz Bilgileri: 
  1. ThousandEyes İnternet ve Bulut Zekası ile SD-WAN için Cisco Catalyst® Uç Nokta Serisi ve Cisco Nexus® 9000 veri merkezi anahtarlarıyla entegrasyonu, yerleşkeler, şubeler, veri merkezleri ve WAN ağının kullanıcı ile uygulama arasındaki her noktasını takip ederek ağ sağlığı ve uygulama performansı konusunda müşterilere değerli bilgiler sağlar. 
  2. Nexus Gösterge Paneli Düzenleyici, birden fazla ACI sitesi, AWS ve Microsoft Azure bölgesi genelinde ortak ilkeler yapılandırmak ve yönetmek için tek bir gösterge paneli işlevi görmekte olup, bugün yapılan açıklamaya göre 2021 sonbaharında Google Cloud üzerinde kullanıma sunulacaktır.
  3. Intersight Bulut Düzenleyici: BT Operasyonlarının altyapı ve iş yüklerini kolayca düzenleyebilmesi ve hizmetlerin daha hızlı sağlanabilmesi için karmaşık iş akışları oluşturup otomatikleştirmeye yönelik az kodlu, kullanımı kolay bir çerçeve sağlar.
     
 • Bulut için Müşteri Deneyimi (CX) Hizmetleri
 1. Bulut Üzerinde İş için Kritik CX Hizmetleri, dijital dönüşümü tasarlamak, uygulamak, güvenliğini sağlamak ve optimize etmek için danışmanlık hizmetleri sunar.
 2. CX Intersight İş Yükü Optimizasyon Hizmetleri, bulut üzerinde uygulamaların kaynak tüketimini iyileştirir.
 3. ThousandEyes ve SD-WAN için Gelişmiş CX Hizmetleri, bulut çözümleri için en iyi uygulama deneyimini sunarak, proje karmaşıklığını azaltmak ve dönüşümü hızlandırmak için uzman tasarım ve entegrasyon hizmeti sağlar.
 4. Özel Hızlı Başlangıç Çözümleri, uçtan uca otomasyon ve kod olarak altyapı (IaC) için uzman hizmetleri sağlar.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA