3 sene önce
3 sene önce

Worldfood Sanal Buluşmalar Serisi ile sektörü bir araya getiriyor

Uluslararası Gıda Ürünleri, Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul, 26-27 Mayıs tarihlerinde dijital buluşmalar serisini organize ediyor. 2 gün sürecek bu dijital buluşmalar, sektörel webinarlara, VIP alım heyeti sunumlarına ve sanal B2B toplantılarına ev sahipliği yapacak.

 

Gıda ve gıda teknolojileri sektörünün trendlerine ve gelişimine yön veren, yöresel lezzetlerin tanıtımına çok önemli katkı sunan, en yeni ürünleri yerli ve yabancı ziyaretçileriyle buluşturan, sektörün bölgeye ve

dünyaya açılan kapısı olan WorldFood İstanbul, 9 – 12 Eylül 2021’de TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya, hibrit yaklaşımlarla, yerli katılımcılar ile yabancı alıcıları buluşturmaya hazırlanıyor. 

 

Sektörde fark yaratarak pazarı büyütmek isteyen firmalar için ayrı bir önem ifade eden WorldFood İstanbul Sanal Buluşmalar serisi, katılımcılara gerek fuarda gerekse sektörde önemli bir rekabet avantajı sunmak için hazırlıklara başladı.

 

26 Mayıs Webinar Serisi ile Yol Haritanızı Oluşturun!

Ticareti ve sektörel bilgi akışını tüm yıla yayma hedefiyle organize edilen sanal buluşmada ilk gün olan 26 Mayıs 13.00-16.30 saatleri arasında, webinar serisi gerçekleşecek.

 

Webinar serisi WorldFood İstanbul 2020’nin katılımcı firmalarının görüşlerinden derlenen kısa videolarla başlayacak ve “Krizden Çıkışta Ticari Açılım Sağlayan Platformlar” başlığında WorldFood İstanbul’un katılımcı firmalara sağladığı ayrıcalıklar ve fuarda alınan önlemlere değinilecek.

 

TV Sunucusu ve Yazar Cansu Canan Özgen moderatörlüğünde sektörün öncüsü lider firmalar, üretim ve ticaret modellerinin yeniden şekillendiği bu dönemde, iş yapış şekillerine dair öngörülerini ve deneyimlerini paylaşacakları webinarda biraraya gelecek. Kriz dönemlerinde liderlik ve marka iletişimi ile dikkat çeken bu firmalar ayrıca, sektörün öncüleri olarak ekonominin canlı kalmasında ve müşteri bağlantılarının nitelikliliği ve sürekliliğinde fuarlardan nasıl faydalanıyorlar, ipuçlarını masaya yatıracaklar. Webinarin konuşmacıları Soyyigit Gıda Yönetim Kurulu Üyesi &Dış Ticaret Müdürü Ali Sefa Soyyigit ve Zer Grup Yönetim Kurulu Üyesi & Dış Ticaret Müdürü Hüsamettin Selcuk, WorldFood İstanbul fuarı katılımcıları olarak da yüz yüze ticaret ve pazarlama faaliyetlerinde fuarların önemine dair deneyimlerini paylaşacak.

 

Günün bir diğer önemli oturumunun konuşmacısı Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat ise sektörün 2021 yılı ekonomi analizini yaparken gıda ve tarım ürünlerinde ihracata ve dış piyasaya yönelik fırsatlara dair sunumunu gerçekleştirecek, gıda sektörünün geleceğine dair öngörülerini paylaşacak. Ezberlerin bozulduğu bu yeni döneme dair analizleri sektör için değerli ipuçları olacak.

 

26 Mayıs: VIP Alım Heyeti Tanıtım Günü

 

Endüstri lideri firmaların hızlı ve etkili bağlantı kurmalarını, doğru müşteri ve tedarikçilerle bir araya gelmelerini sağlayan WorldFood İstanbul, 26 Mayıs’ta sektör profesyonellerini Alım Heyeti Programı’nda yer verdiği uluslararası karar verici yetkilileri tanıştıracak. Alıcılarla iş yapma fırsatı geliştirebilmek için farklı ülkelerin ticaret alışkanlıklarını öğrenmek ve alıcıların pazar inceliklerine dair bilgi almak için kurgulanacak bu sanal buluşmada, fuar katılımcısı firmalar alıcıların ilgilendikleri ürün gruplarını ve satın alım anlaşması yaparken dikkat ettikleri konuları öğrenerek yeni iş bağlantıları oluşturma fırsatı yakalayacak.

 

27 Mayıs Sanal B2B Toplantıları ile İş Hacminizi Artırma Fırsatı

26 Mayıs’ta Alım Heyeti Programı’nda yer alan karar vericilerin tanıtılmasının ardından, WorldFood İstanbul Fuarı 2021’in katılımcı firmaları, geliştirdikleri yeni bağlantılarla uzun soluklu iletişim kurarak ticaret geliştirmek üzere ayrıca birebir toplantılar yapabilecek. Hyve Group’un B2B toplantıları gerçekleştirmek için oluşturduğu Hyve Connect uygulaması üzerinden 27 Mayıs tarihinde gerçekleşecek bu sanal B2B toplantılar; Amerika Birleşik Devletleri, Gana, Azerbaycan, Kosta Rika, Kolombiya, Nepal, Umman, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Pakistan’dan önemli satın almacılar ile fuar öncesinde sanal olarak bir araya gelme, ihracat kapasitesini arttırma, ticareti canlı tutma ve yıl boyu devam ettirme imkânı sunacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login