3 sene önce
3 sene önce

Amazfit, ESOK Rally’nin Resmi Akıllı Saat Partneri Oldu

ESOK Rally, 23 Nisan Cuma günü saat 21.00'de Espark önünde yapılacak törenle başlayacak ve 335,17 kilometrelik etapta iki gün boyunca devam edecek. Ralli uzun asfalt zemin parkurda düzenlenecek. Amazfit ile imzalanan sponsorluk anlaşması, bir parkura “Amazfit” adının verilmesini ve ralli araçlarına Amazfit logosu yerleştirilmesini kapsıyor.

Amazfit, özellikle test günlerinde ralli sürücülerine benzersiz bir deneyim sunmak için zorlu koşullara dayanıklı akıllı saati Amazfit T-Rex Pro’nun tanıtımını yapacak. 24 saat kesintisiz kalp atışı takibi yapabilen ürün, kalp atışının yükseldiğini tespit ettiğinde anlık uyarılar sağlayabiliyor. Ayrıca sürüş modu, ralli pilotlarının yarış boyunca kat ettiği sürüş mesafesini, ortalama hızı, yüksekliği ve nabzı kayıt altına alıyor.

FIA Türkiye Ralli Şampiyonası'nın FIA Gençler Rallisi Şampiyonu Buğra Can Kılıç, "Bir ralli sürücüsünün kalp atış hızı bazen yarış sırasında 170'in üzerine çıkabilir" diyor. Kılıç, yarış öncesindeki heyecandan ve yarış sırasındaki stresten dolayı bunun daha da artabileceğini söylüyor.

Ralli sürücülerinin maceracı ruhuna uyum sağlamak için tasarlanan Amazfit T-Rex Pro, askeri standartlarda 15 dayanıklılık testini geçerek her türden zorlu koşullarda güvenilirliğini ispatladı. Kapsamlı sağlık ve fitness izleme işlevleri, maceralı aktiviteler için sunduğu bir dizi popüler açık hava spor modunun yanı sıra formda ve sağlıklı kalmayı kolaylaştırmak için stres seviyesini izleyebiliyor için kalp atış hızı değişkenliğini (HRV) kaydedebiliyor.

Amazfit Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan, şunları söyledi: “Mükemmel toprak yollarla ve heyecanlı bir kalabalıkla dolu ralli kültürünün parçası olmaktan, Türkiye'deki ralli mücadelesine yeni bir heyecan getirmekten memnuniyet duyuyoruz. Amazfit T-Rex Pro spor saati serisiyle, ralli sürücülerinin fiziksel ve zihinsel stres düzeyini izleyerek parkur içindeki ve dışındaki sağlık hedeflerini tutturmalarını sağlamaktan dolayı heyecanlıyız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login