3 yıl önce
3 yıl önce

Bd sağlık öncüleri pandemide sağlık çalışanlarında değer kattı.

BD SAĞLIK ÖNCÜLERİ PANDEMİDE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DEĞER KATTI

Küresel salgın gibi acil durumlara karşı sağlık çalışanlarının kendilerini korumaları için eğitimin önemine dikkat çeken BD Türkiye, BD Sağlık Öncüleri Programı kapsamında verdiği eğitimlerle sağlık çalışanlarına değer kattı. Pandemi döneminde enfeksiyon kontrolü, güvenlik kültürü oluşturmak ve sağlık çalışanlarının güvenliği de dahil olmak üzere pek çok konuda 120 bin sağlık çalışanına eğitim verildi.

Dünyanın önde gelen medikal teknoloji şirketi Becton Dickinson (BD) Türkiye tarafından sağlık hizmetlerinde yüksek standartlara ulaşılması ve sağlık profesyonellerinin gelişimi için “Türkiye’de sağlığı geliştirmek” vizyonuyla hayata geçirilen ve Türkiye’nin farklı yerlerindeki hastanelerde eğitim toplantıları düzenleyen BD Sağlık Öncüleri 8. yılını geride bıraktı. Proje kapsamında bugüne kadar 120 bin sağlık çalışanına eğitim verildi.

BD Sağlık Öncüleri Programı ile şimdinin ve geleceğin sağlık çalışanlarına hem teorik hem de pratik olarak verilen eğitimlerle sağlık sektöründeki en önemli sorunların çözülmesine ve güvenlik kültürünün oluşturulmasına yardımcı olmayı ve iyi uygulamalar üzerine bilinci artırmayı hedefleniyor.

 BD Sağlık Öncüleri Programı kapsamında, BD çalışanlarından oluşan uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilen eğitimler; hastane enfeksiyonları, sağlık çalışanlarının güvenliği, iğne batma ve kesici-delici alet yaralanmaları, kan sıçramaları sonucu oluşabilecek hayati riskler, doğru kan kültürü alım teknikleri, akan hücre ölçer prensipleri, hücre veri analiz yöntemleri, doğru insülin enjeksiyon tekniği ve bunun diyabet yönetimindeki önemi, yeni nesil anestezi çözümleri, bağırsak yönetim sistemleri ve vakum biyopsi gibi konuları kapsıyor.

BD Türkiye Genel Müdürü Ayşe Şanlıoğlu, “BD olarak hayata geçirdiğimiz eğitimler ile amacımız Türkiye’de sağlığı geliştirmek ve bunu sadece satış ekiplerimizle değil; pazarlama, operasyon, finans, insan kaynakları, kamu ilişkileri vb. bütün ekiplerin yer aldığı tek birtakım olarak gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz. Küresel bir salgın yaşadığımız şu günlerde, eğitim nosyonu ve değişen literatür ve iyi uygulamalara karşı sağlık çalışanlarının kendini yenilemesinin ve esaslı bir güvenlik kültürünün oluşturulmasının ne denli önemli bir konu olduğunu bir kez daha görüyoruz. Eğitim sayesinde sağlık ekosisteminde çok büyük değişimlere yol açabilir ve yeni değerler yaratabiliriz. Bu yüzden, Türkiye’de sağlığı geliştirme misyonumuzu yaptığımız eğitim çalışmaları ile pekiştiriyor dokunabildiğimiz her paydaşımızı harekete geçirmek adına çaba sarf ediyoruz. Her anlamda yenilikçi ve güvenilir bir çözüm ortağı olma konumumuzu her geçen gün güçlendiriyoruz. Acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve hasta-sağlık çalışanı güvenliğini güçlendirmek için eğitimlerimize devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login