3 yıl önce
3 yıl önce

Tip1 Diyabetli Yarışçılar Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na katılıyor

Dünyanın farklı ülkelerinden Tip1 diyabetli sporcuların katılımıyla oluşan Team Novo Nordisk, diyabetli bireylere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na yarışacak takım, yüksek dayanıklılık gerektiren bu müsabakaya katılarak diyabetli bireylerin sporla yaşam kalitelerini artıracaklarını ve yaşamda etkin olabileceklerini gözler önüne seriyor.

 

Tamamı Tip 1 diyabetli sporculardan oluşan ve dünyanın dört bir yanındaki bisiklet yarışlarına katılan Team Novo Nordisk, 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda yarışacak.

Team Novo Nordisk, altı etaptan oluşan ve yüksek dayanıklılık gerektiren bu yarışa katılarak dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de diyabetli bireylere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Novo Nordisk bisiklet takımı verdiği bu ilhamla Tip 1 diyabetli bireyleri sporda olduğu gibi yaşamın her alanında aktif olmaya davet ediyor.

 

“Dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen Novo Nordisk, yaklaşık 100 yıldır kendini  diyabetli bireylerin yaşamlarına adıyor ”

Novo Nordisk Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, şirket olarak misyonlarının, global iş birlikleri ve geleceğe yön veren yaklaşımla  21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olan diyabeti yenmek ve obeziteyi değiştirmek olduğunu söyledi. Yaklaşık 100 yıldır kendini diyabet alanında toplumsal sağlığa adamış ve dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen bir firma olan Novo Nordisk’in, insan sağlığına yarattığı faydayı tüm kazanımların önüne koymaktan gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

 

Sağlıklı yaşama dikkat çekmek için pek çok bilimsel ve sosyal eğitimler düzenlediklerine vurgu yapan Dr. Burak Cem, farkındalık yaratacak projeleri desteklediklerini, yeni projeler geliştirdiklerini ve hastalar için etkin bir yaklaşım sunduklarını söyledi.

 

“Tip1 diyabetli bireyler doğru yönetimle herkes gibi sporcu olabilir”

Insülin’in bilim insanları tarafından keşfinin 100. yılında Team Novo Nordisk’i Türkiye’de ağırlamaktan büyük gurur duyduklarını belirten Dr. Burak Cem,  “Bu nedenle de özellikle diyabetli bireylerin hayata tutunmalarını ve yaşam kalitelerini artırmayı hedefleyen çeşitli projelere koşulsuz destek sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Spor da bizim için bu alanlardan birini oluşturuyor” diyerek devam etti.

 

Tip1 diyabetli bireylerin, doğru yönetimle hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadan, herkes gibi sporcu olabileceklerine dikkat çeken Dr. Burak Cem, Tip 1 diyabetli bireylerin de spor sayesinde hayatlarını daha iyi yönetebileceklerini söyledi.

 

Dr. Burak Cem “Aşırı korumacılık sonucunda, diyabetten doğacak komplikasyonları engellemeye çalışırken bir yandan da bireyin yaşam kalitesi düşüyor. Tüm ekip üyeleri Tip 1 diyabetli sporculardan oluşan Team Novo Nordisk,  herkesi 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na katılarak yazacakları bu başarı hikayesini izlemeye davet ediyor” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login