3 yıl önce
3 yıl önce

Gözaltındaki Amiraller’den Mesaj: Hiçbir siyasi parti destek göndermedi

HKP’li Avukatlar ve Ömer Faruk Eminağaoğlu iki saat bekletilmelerinin ardından gözaltındaki amirallerle görüştü.

Montrö Sözleşmesinin feshedilmesine ve Cüppeli Amirale tepkilerini dile getirdikleri bildiriye imza attıktan sonra gözaltına alınan Amirallerle, HKP’li Avukatlar ve Eminağaoğlu 2 saat bekletilmelerinin ardından görüştü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında yayımladıkları bildirinin ardından gözaltına alınan 10 Emekli Amiralle görüşmek için Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gelen Halkın Kurtuluş Partisi’ne (HKP) bağlı Halkçı Hukukçular ve Eski YARSAV Kurucu Başkanı Av. Ömer Faruk Eminağaoğlu içeriye alınmadı. HKP’li avukatlar ve Eminağaoğlu yaklaşık 2 saat Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Şube Müdürlüğü önünde bekletildi. 2 saatlik beklemenin ardından HKP’li avukatlar ve Eminağaoğlu Yurtsever Amirallerle görüştüler.

SONUNA KADAR DESTEKÇİSİYİZ:

Amirallerle yapılan görüşmenin ardından HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran açıklamalarda bulundu.

Kıran şu ifadelere yer verdi; “Halkın Kurtuluş Partili Avukatlar olarak Montrö’ye sahip çıktıkları, Ordudaki irticai unsurlara karşı çıktıkları için gözaltına haksız olarak alınan 10 Amiralimizi ziyaret ettik. Kurtuluş Partili Avukatlar olarak; sonlarına kadar arkalarında olduğumuzu, vatansever yurtsever davranışlarının yerinde, yasal ve anayasal hakkın kullanılması olduğunu, buradan darbe çıkarılamayacağını bir kez daha kendilerine hatırlattık ve sonuna kadar onların destekçisi olacağımızı belirttik.  Amirallerimizin kamuoyuna bir mesajı da şu; diğer siyasi partilerde hiçbir kimsenin bugüne kadar kendilerine destek anlamında avukat göndermediklerini, desteklemek için gelmediklerini belirttiler. Halkın Kurtuluş Partisi olarak; bu vatansever, yurtsever amirallerimize sahip çıkmak onların mücadelesine destek olmak bir siyasi parti olarak devrimci parti olarak görevimiz. Bu görevimizi de yerine getirdiğimiz için gururluyuz, onurluyuz. AKP’giller ne yaparlarsa yapsınlar halkımızın, toplumumuzun ortaçağcılığa, vatan satıcılığa karşı mücadelesine engel olamayacaklar. Ergeç onlar yenilecek biz kazanacağız. Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi Emperyalistler ve Yerli İşbirlikçileri yenilgiye uğratılacak. Zafer bizim olacak. Buna inancımız tamdır.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login