3 yıl önce
3 yıl önce

Türkiye Değişim Partisi, 104 Amiralin bildirisi için ortak açıklama yaptı

Emekli 104 amiralin yayınladığı bildiri hakkında MYK kararlarını açıklayan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Uğur Aksöz, canlı yayında konuştu.
Türkiye Değişim Partisi Hukuk ve Adalet Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Uğur Aksöz, canlı yayında 104 emekli amiral tarafından yayınlanan bildiri hakkında açıklamada bulundu. Bildirinin yanlış bir adım olduğunu ve iktidara hizmet ettiğini belirten Aksöz, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) kararlarını şu şekilde sıraladı:
“Sevgili basın mensupları; Türkiye Değişim Partisi olağanüstü Merkez Yürütme Kurulu toplantımızda, aşağıdaki düşünceler ortak anlayışımızdır: 
1- Montrö ve Lozan Türkiye'nin tapusudur, Türkiye'nin tapusu hiç kimse ve hiçbir güç tarafından değiştirilmesi teklif edilemez ve tartışılamaz. 
2- Muhalefet partileri görevlerini yapamadıkları için, birilerine bildiri yazma fırsatı verilmiştir. 
3- Bu bildirinin gece yarısı yayınlanması iyi niyetli bir girişim olarak değerlendirilemez. Sadece iktidara gündemi, değiştirme şansı tanımıştır. Çöpten ekmek toplayanları unutturmaya hizmet etmiştir. 
4- Türkiye Değişim Partisi herkesi sağ duyulu davranmaya demokratik hak ve özgürlüklerin korunması noktasında kararlı bir biçimde yürümeye davet etmektedir. 
5- Konu artık yargıya intikal etmiştir. Biz de yakından takip edeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login