3 yıl önce
3 yıl önce

inventiv’in sızma testine TSE’den onay

Finansal teknoloji ve siber güvenlik alanlarında teknoloji üreticisi ve ihracatçısı olarak faaliyet gösteren inventiv’in sızma testi TSE tarafından onaylandı. inventiv’in şirketleri veri ve itibar kaybı risklerinden koruyan sızma testi Securvent hizmeti, TSE denetiminden tam not aldı. 

 

Siber güvenlik denetimleri gerçekleştiren inventiv’in üst seviye standartları TSE onaylı sızma testi yapan firma belgesi ile tescillendi. Dijital ortamlarda bilgi toplayan, biriktiren ve işleyen kurumların sistemini ve iş süreçlerini tehdit eden olası saldırılara karşı siber güvenlik denetimleri gerçekleştiren inventiv’in sızma testine ait tüm prosedürler kapsamlı bir denetimden geçti. 

Güvenlik açığı tespit etmek amacı ile yapılan sızma testlerini uygulayan uzmanların yeterliliklerinin, test sürecine dair metodolojinin ve hazırlanan sonuç raporlarının TSE standartlarına göre değerlendirildiği kapsamlı denetimde inventiv, TSE’den Sızma Testi yapabileceğine dair TSE Onay Belgesi’ni aldı. inventiv’in ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi, ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Servis Yönetim sertifikaları da bulunuyor. 

Multinet Teknoloji A.Ş. ticaret unvanı ile faaliyet gösteren inventiv, şirketlerin bilişim alt yapılarını gerçekleşmesi muhtemel saldırılara karşı koruyor. Güvenlik açığı tespit etmek amacı ile kapsamlı sızma testleri yapıp kapsamlı sonuç raporları hazırlıyor. Kablosuz ağ penetrasyon testi, kaynak kod analizi, mobil uygulama penetrasyon testi ve firewall kural analizi barındıran bu testler ile şirketleri veri ve itibar kaybı risklerinden koruyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login