3 yıl önce
3 yıl önce

Corendon Sport Talks’un yeni bölüm konukları, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’ndan Diğdem Hoşgör ve Gülsüm Güleçyüz oldu

Spor ekosistemine büyük heyecan getiren Corendon Sport Talks’un dördüncü bölümü de alanlarında çok başarılı spor insanlarına ev sahipliği yaptı.

Corendon Airlines yeni bölümde, iki yıldır sponsoru olduğu Muratpaşa Belediyespor Hentbol Takımı’ndan Kaptan ve sol kanat oyun kurucusu Diğdem Hoşgör ile sağ kanat oyuncusu Gülsüm Güleçyüz’ü konuk etti. 

“Hentbol bizim için bir yaşam tarzı haline geldi”

Kaptan Diğdem Hoşgör, hentbolun yaşamlarındaki yerini Corendon Sport Talks için şu şekilde özetledi:

“Hentbol bizim için artık bir yaşam tarzı haline geldi. Her gün çift antrenman yapıyoruz, yoğun bir maç programımız var. Hentbolla yatıp hentbolla kalkıyoruz neredeyse. Ancak bu yaşamdan ve Muratpaşa Belediyespor Hentbol Takımı’nın bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Muratpaşa Belediyespor bünyesinde olmak hentbol camiasında bir ayrıcalık. Çünkü Antalya gibi bir yerde yaşama şansınız ve tarihi başarılarla dolu, çok köklü bir takımda oynama fırsatınız oluyor.”

“Muratpaşa Belediyespor’u evim gibi görüyorum”

Gülsüm Güleçyüz ise takımıyla ilişkisini şöyle anlattı:

“Muratpaşa Belediyespor artık benim için bir ev gibi. Ben altyapı kariyerim boyunca çok farklı takımlarda oynadım, bu yüzden rahatlıkla karşılaştırma yapabiliyorum. 19 yaşımda bu kulübün kapısından içeri girdim. Adeta hayatı burada öğrendim. En önemli dostlarımı burada buldum. Kulübümüz benim hayatıma çok büyük katkıda bulundu.”  

Güleçyüz, hentbolun gördüğü ilgi konusunda ise şu yorumları yaptı:

“Bazı ülkelerde hentbol, futboldan sonra en çok takip edilen ikinci branş konumunda. Örneğin 5-6 yıl öncesinde Macaristan’a bir turnuva için gitmiştik, orada antrenmanlar bile dolu tribünler önünde yapılıyordu.  Genç bir sporcu olarak bu beni çok şaşırtmıştı. Ülkemizde ise futbol, basketbol ve voleyboldan sonra hentbol geliyor. Fakat ben bu durumun gelecekte değişebileceğine inanıyorum.”

“Hentbol öğretmen olmamı sağladı”

Diğdem Hoşgör voleybolun hayatına kattıkları ilgili de şunları belirtti:

“Bir kadın olarak hentbol oynamanın zorlukları olsa da hentbolun her anlamda bana büyük katkıları oldu. Milli sporcu olmam vesilesiyle beden eğitimi öğretmeni olma şansını elde ettim. Bu tamamen hentbol sayesinde oldu. Ben de spor tecrübemi ve sevgimi öğrencilere aktarmaya çalışıyorum. Çünkü sporcu olmanın, bir çocuğun hayatına inanılmaz katkıları oluyor. Özellikle kız çocukları için bu çok önemli. Spor sayesinde bir insanın hayatı tamamen değişebilir.” 

2020 – 2021 sezonu takım kimyası

Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nın başarılı oyuncuları, bu sezonki takım kimyaları ile ilgili de şu yorumları yaptı: 

Diğdem Hoşgör: “Bu sezon çok genç bir takıma sahibiz. Bunun hem olumlu hem de olumsuz etkileri olabileceği gibi bizim takımımıza bu çok daha olumlu şekilde yansıyor. Çok dinamik bir yapıya sahibiz ve takım içerisindeki ilişkilerden çok memnunuz.”

Gülsün Güleçyüz: “Farklı sistemleri uygulayabilen, hızlı, genç ve çok yönlü bir takımız. Maç içerisindeki hatalarımızı daha da azaltmaya başladık. Özellikle sezonun ikinci yarısında daha iyi bir form yakalayacağımıza inanıyorum.”

Corendon Airlines, geçmişten bugüne, yurtiçi ve yurtdışında Anadolu Efes Spor Kulübü, Beşiktaş TRC İnşaat Kadın Basketbol Takımı, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Alman FC. Nurnberg Futbol Takımı, Aytemiz Alanyaspor Futbol Takımı, Fraport TAV Antalyaspor, Altınordu Futbol Kulübü, Bike Aid Bisiklet Takımı, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Türk Korfbol Takımı, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU Honeybees Quidditch Takımı, ITU Ultimate Frizbi Takımı, Corendon-Circus Bisiklet Takımı, Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı, Haarlem Corendon Kinheim Beyzbol Takımı ve profesyonel yol bisikleti yarışı Tour of Antalya’ya sponsorluk desteği vermişti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login