3 yıl önce
3 yıl önce

Experian SimRisk 2020 – Winter Edition Ödülü’nün sahibi Fibabanka oldu

Yenilikçi çözümler sunarak önemli projeleri hayata geçiren Experian'ın en yeni organizasyonlarından olan interaktif iş yarışması SimRisk 2020 – Winter Edition’ın galibi Fibabanka Risk Yönetimi ekibi oldu. Yarışmaya katılan 8 ülkeden 12 kredi ve risk uzmanı ekip, global düzeyde öneme sahip olan başarı ödülü için mücadele etti. Fibabanka Risk Yönetimi ekibi, Experian tarafından düzenlenen yarışmayı, Avrupa'nın dört bir yanından kredi riski profesyonellerinden oluşan ekiplerin önüne geçerek kazandı.

 

Experian’ın dönemsel olarak, rekabetçi ve güvenli bir ortamda Avrupa’nın çeşitli bankalarından küresel risk uzmanları ve Experian danışmanları arasında bilgi birikimi ve en iyi stratejik uygulamaların paylaşılmasına yardımcı olmak için düzenlediği interaktif iş yarışması SimRisk 2020 boyunca amaç; beklenen kayıpları en aza indirip kârı büyütürken her bir senaryoyu başarıyla yöneten bir finansal strateji oluşturmak ve optimize etmek oldu.

 

Yarışmada her takım, önce kendi gruplarını birincilikle tamamlayarak, final aşamasında yarışmaya hak kazanabilmek için üç turda gerçekleşen farklı simüle edilmiş zorluklarla karşılaştı. Gruplarında en iyi performans gösteren takımlar son aşamada SimRisk Şampiyonu ünvanı için mücadele etti.

 

SimRisk 2020 – Winter Edition’a Bulgaristan, Danimarka, Finlandiya, Güney Afrika, İtalya, İspanya, Norveç ve Türkiye'den takımlar katıldı. Grup finalisti Fibabanka Risk Yönetimi Takımı, farklı liglerde yaptıkları mücadele sonucunda turnuvanın şampiyonu oldu.

 

Experian Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin; SimRisk’in, kredi ve risk uzmanlarının müşterilerine sunabilecekleri yeni araçları ve metodolojileri deneyimleyebildikleri bir girişim olduğunu söyledi. 12 farklı bankanın yarıştığı bu seneki turnuvayı kazanan Fibabanka’yı tebrik eden Mümin, Türk bankalarının uluslarası bir rekabet ortamında kendi yetkinliklerini sergileyebilecekleri bir ortam sağladıklarını da sözlerine ekledi.  

 

SimRisk 2020 – Winter Edition’ın kazananı olmaktan gurur duyduklarını belirten Fibabanka Risk Yönetimi Direktörü Ayşe Tulgar; yarışmanın, risk yönetimi bölümleri adına önemli bir deneyim olduğunu vurgulayarak; “Sadece iş yapış şekillerinin değil yaşamlarımızın da tümüyle değiştiği bir dönemde, kredi riskinin yönetimi simülasyonu ile uluslararası bir platformda profesyonellerden oluşan önemli ekipler ile rekabet eden ve galibiyet kazanan ekibimizi gönülden tebrik ediyorum. Fibabanka olarak dijitalleşme ve veriye dayalı karar alma vizyonumuz ile uyumlu çalışmalarımızın sonuçlarının uluslararası platformda yapılan bu yarışma ile de tescillenmesinden ayrıca mutluluk duyuyoruz. Bankamızın çalışma prensiplerine uygun olarak sınırları zorlayıp, kuralları kendi koyan arkadaşlarımın başarılarının devamını diliyorum. Rekabet ve eğlencenin bir arada olduğu SimRisk 2020, tüm kredi riski paydaşlarını bir araya getirerek yetkinliklerin paylaşımı anlamında çok değerli ve keyifli bir etkinlik oldu” dedi.

 

Yarışmanın ilk iki turu olan yaratılan kişisel kredi sağlayıcısı için iş stratejilerini analiz etme, uyarlama ve geliştirme süreçleri, PowerCurve Strategy Design Studio'da gerçekleştirildi. Katılım gösteren ekiplerin, bir portföyü sıkı bir düzenleyici bakış açısıyla yönetme becerilerini ve yeteneklerini gösterdikleri final etabında ise Experian’ın model izleme ve form doğrulama aracı olan Ascend Regulatory kullanıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login