3 yıl önce
3 yıl önce

15 – 21 Mart 2021 haftası kripto para ve blokzinciri gelişmeleri

Huobi'de bu haftanın öne çıkan başlıkları;

 

Japonya Merkez Bankası Dijital Para Denemelerine Başlıyor

BOJ (Japonya Merkez Bankası) Başkanı Kuroda yaptığı açıklamada henüz dijital para üretme konusunda kesin bir karara varamamalarına rağmen, diğer merkez bankalarından geri kalmamak için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı. Kuroda ayrıca mevcut finansal sistemin istikrarını CBDC ile sağlamak ve dijital paranın verimliliğini ölçmek için yeni kullanım alanlarını araştırdıklarını da belirtti.

Nijerya’da Halk Enflasyona Karşı Stablecoin’e Yöneldi

Nijerya tasarruf grupları, birikimlerinin enflasyondan etkilenmemesi için stablecoin almaya başladı. Benzer yatırımlar Arjantin ve Venezuela vatandaşları tarafından da yapılmıştı. Yerel kur dalgalanması ve hiper enflasyonla karşı karşıya olan piyasalardaki bireyler ve işletmeler için dolara endeksli stablecoinleri değerlendirmeye başladı.

P&G’nin tuvalet kağıdı markası Charmin’den NFT

Charmin’in NFT(P) olarak adlandırdığı beş parçalık koleksiyonda Donna Adi, Shanee Benjamin ve Made by Radio gibi sanatçılarla birlikte çalışıldı. Charmin’in maskotunun da yer aldığı eserleri satın alan kişiler, eserlerini sergilemeleri için ekrana da sahip olacaklar.

Tuvalu, Kağıtsız Toplum Olma Yolunda Blockchain’den Faydalanacak

Pasifik adalarında küçük bir ada ülkesi olan Tuvalu, blockchain teknolojisini kullanarak ödeme sistemlerinin yanı sıra ülkenin yasama, yürütme ve yargı gibi yönetişim alanlarını da dijitalleştirecek.

 

Yatırım Haberleri

DeFi protokolü Alchemix, Spartan Capital Securities tarafından 3.1 milyon dolar yatırım alırken, madencilik platformu BlackOcean, AKG Ventures’dan 4.3 milyon dolarlık yatırım aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login