3 yıl önce
3 yıl önce

CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan 18 Mart Şehitler Günü mesajı yayımladı.

Milletvekili Özkan mesajında, ''Şanlı Ordumuzun vatan topraklarını korumak ve savunmak için vatan ve mukaddesat uğrunda on binlerce Şehit vererek elde ettiği Çanakkale Zaferi, Aziz Milletimizin bağımsızlık yolunda attığı ilk adımın simgesidir. Bugün Ay Yıldızlı Bayrağımızın altında huzur ve güven içinde yaşamamıza vesile olan, Cumhuriyetimizin mimarları yüce ecdadımızın en güzel eserlerinden biri olan "Çanakkale Zaferi" nin 106. yıldönümünü büyük bir coşkuyla idrak ediyoruz.''
 
 

ÇANAKKALE, AZMİN VE İMANIN TEKNOLOJİYE KARŞI ÜSTÜN GELDİĞİ BİR DESTANDIR”

Çanakkale, azmin ve imanın teknolojiye karşı üstün geldiği tarihte eşine az rastlanan büyük bir destandır diyen Milletvekili Özkan, “Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, Milletimiz şehadet ve gazilik uğrunda en seçkin, en yetişmiş ve en verimli nesillerini feda ederek Çanakkale'de kazandığı bu zaferle, Kurtuluş Savaşı'na ve sonunda Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda Çanakkale Zaferi bir meşale olmuştur.

Yedi düvelin birlikte taarruz ettiği, Devletimizi, Milletimizi, Milli ve Manevi değerlerimizi korumak ve kollamak için yüzbinlerce kahramanımızın, "Bir gül bahçesine girercesine" toprağa düştüğü, dünyaya kendilerini hayran bırakan mücadeleleriyle "Çanakkale Geçilmez" sözünü, daha doğrusu bu sözün arkasındaki inancı, imanı ve kararlılığı şanlı tarihimize kanlarıyla kazımışlardır. Her şeyden önemlisi ise; Çanakkale Zaferi, Necip Türk Milletinin vatanı, dini, hürriyeti, istiklali ve istikbali uğrunda neleri göze alabileceğini dünyaya göstermesi açısından büyük önem arz etmektedir. Bu noktada, Çanakkale destanı dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerinde plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. Şanlı tarihimizin övünç kaynaklarından biri olan Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümünde, Milletçe bizi bir arada tutan, güçlü kılan, bizi "BİZ" yapan Çanakkale Ruhun dan başka bir şey değildir. Düşmanı dize getiren fedakârlık, sabır, azim, zafere olan inanç bizi bugünlere taşımış, yarınlara da taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Şehitler Günü'nde 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımızın bekası için mücadele eden Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden fedakâr Gazilerimizi, rahmet, şükran ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum". Aziz şehitlerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacak, bizler de ülkümüzü, yolumuzu, hedefimizi hatırlatan  "ANDIMIZI" gururla okuyacağız.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login