3 yıl önce
3 yıl önce

İlham Aliyev’in Karabağ’a her ziyareti halkta büyük coşku yaratıyor

Yeni Azerbaycan Partisi Nizami İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı ve Missiya Medya Grubu Başkanı Ramin Ahmadov Cumhurbaşkanı'nın kurtarılmış bölgelere yaptığı ziyaret hakkında açıklama yaptı. 
 
 
Ramin Ahmadov yaptığı açıklamada:
''Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Karabağ'ın kurtarılmış topraklarına ziyaretleri devam ediyor. İlham Aliyev'in kurtarılan bölgelere düzenli ziyaretleri, verdiği sözlere olan bağlılığının bir göstergesidir. Cumhurbaşkanı, Karabağ'ın hızlı bir şekilde restorasyonuna ve memleketinden kovulmuş vatandaşların evlerine hızlı bir şekilde geri dönmesine büyük önem vermektedir. Bu, cumhurbaşkanının kurtarılmış bölgeler için önceliklerinden biridir. Bu nedenle kurtarılan bölgeleri düzenli olarak ziyaret eder ve yapılan çalışmalarla ilgilenir. Azerbaycan Cumhurbaşkanının siyasi iradesi, vaatlerine sadakatı, kurtarılan bölgelerin hızlı bir şekilde canlanması, dinamik gelişimi ve hızlı yerleşimi için büyük umutlar yaratmaktadır.'' söyledi. 
 
YAP yetkilisi, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in kurtarılmış bölgelere yaptığı ziyaretlerin Azerbaycan halkı arasında heyecan yarattığını söyledi ve şu ifadelerini aktardı: 
“Sayın Cumhurbaşkanı bugüne kadar Şuşa, Zangilan, Gubadlı, Cebrayil, Füzuli, Hocavend, Hadrud ve Laçin bölgelerini ziyaret etti. Başkanın kurtarılan bölgelere her ziyareti farklı bir atmosferde gerçekleşir ve samimi görüntülerle anılır. Her ziyaret Azerbaycan halkına büyük bir heyecan veriyor. Vatandaşlarımız, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Birinci Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehriban Aliyeva'nın samimiyet ve sadeliğini memnuniyetle karşılıyorlar. Halkımız onları akrabaları olarak görüyor.'' 
 
 
Ramin Ahmadov, cumhurbaşkanının kurtarılmış topraklara yaptığı ziyaretin siyasi önemine değinerek, düzenli ziyaretlerin Ermenistan'daki intikamcı güçlere de ciddi bir mesaj olduğunu söyledi ve sözlerine söyle devam etti: “Ermenistan'daki bazı kuvvetler hala rüyalarda yaşıyor. Savaş söylemini değiştirmiyorlar, bölgede barış ve istikrar istemiyorlar. Bu güçlerin arzusu sadece kan dökmek ve düşmanlığı, intikamı sonsuza dek sürdürmektir. İlham Aliyev bölgemizde barışa olan desteğini hem pratikte hem de sözlerle defalarca kanıtladı. Cumhurbaşkanının işgal altındaki bölgelere düzenli ziyaretleri ve yapılan çalışmalarla yakından tanışması Karabağ bölgesinde kalıcı bir barış olacağına ve bölgenin her alanda gelişeceğine dair güven vermektedir. Ermenistan'daki güçlere, yok ettiğiniz Karabağ'ın restore edildiği söyleniyor. Karabağ'da savaş dönemi sona erdi. Sonsuza kadar işbirliği ve barışı tesis etmek için artık gerekli adımlar atıldı. Kuşkusuz bu barış ve istikrarın yaratıcısı ve garantörü Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'dir.''
 

Yanıtlamak

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login