3 yıl önce
3 yıl önce

2020’yi başarılı iş sonuçları ile tamamlayan Vaillant 2021’e güçlü girdi

Vaillant Türkiye geleneksel İş Ortakları Toplantısı’nı bu yıl canlı yayın formatında online olarak gerçekleştirdi. “Farklısın Farkında mısın?” sloganı ile düzenlenen toplantıda Vaillant Türkiye’nin 2020 yılı elde ettiği sonuçlar ile 2021 yılı hedefleri paylaşıldı. 

 

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Vaillant Türkiye, her yıl yetkili satıcıları ile bir araya geldiği geleneksel İş Ortakları Toplantısı’nı bu yıl koronavirüs sebebiyle dijital platformlar üzerinden gerçekleştirdi. “Farklısın Farkında mısın?” sloganı ile düzenlenen toplantıya Türkiye genelindeki tüm Vaillant Türkiye yetkili satıcıları ile Vaillant Türkiye çalışanlarından oluşan 355 kişi katılım gösterdi. Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, Vaillant Group Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erol Kayaoğlu, Vaillant Group Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan, Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin ve Vaillant Türkiye Satış Direktörü Fatih Aylı’nın katılımıyla düzenlenen toplantıda  Vaillant Türkiye’nin pandemi nedeniyle zorlu geçen 2020 yılında, yenilikçi bakış açısı ve dijitalleşmeye yönelik yatırımları sayesinde elde ettiği başarılar aktarılarak 2021 hedefleri açıklandı.   

 

300 m2’lik dev bir sahneden 4K kalitesinde canlı yayınlanan toplantı Burcu Esmersoy ve Kadir Çöpdemir’in moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Toplantı açılışında konuşma yapan Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, firma olarak hayata geçirilen yeni yapılanma süreci ile daha efektif bir çalışma modeline geçiş yaptıklarına değindi. Avdel, “Vaillant Group Türkiye olarak müşteri deneyimini önceliklendirerek pazarda yarattığımız farkı bir adım daha ileri taşıdık. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz “Müşteri Odaklı Organizasyon Projesi” ile grup bünyesinde yer alan Satış ve Pazarlama Departmanlarında organizasyonel değişiklikler gerçekleştirdik. Yılbaşı itibariyle girdiğimiz yeni dönemde müşteri ve piyasa odaklılığımızı geliştirerek daha çevik bir yapıya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.  

 

Yeni dönemde “Farklısın Farkında mısın?” sloganı ile geleneksel başarının ötesine geçmeyi hedeflediklerini dile getiren Avdel, “Koronavirüs etkisiyle yaşam biçimlerimizden alışveriş davranışlarımıza kadar kökten değişim geçirdiğimiz 2020 yılını, güçlü dijital altyapımız ile zamanında ve etkili karar alma kabiliyetimiz sayesinde başarıyla tamamladık. Kombide grup olarak liderliğimizi koruduk. 2020 yılında kombi başta olmak üzere ana ürün gruplarımızda önemli artışlar elde ettik. Yeni iş kollarımızda hızlı büyüdük. Kaskad satışlarımızı 2 katına çıkardık. Isı pompası satışımızı yüzde 50 seviyesinde artırdık. Bütün bunların yanı sıra müşteri memnuniyetimiz yine yüzde 90'ın üzerinde gerçekleşti. 2021 yılı bizim için bir dönüm noktası. Yeni bir organizasyon yapımız, yeni projelerimiz ve yeni ürünlerimiz ile bu yıl için oldukça heyecanlıyız” diye konuştu. 

 

“Güçlü bir takım olarak yarattığımız sinerjiyle başarımızı sürdüreceğiz”

Vaillant Group Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erol Kayaoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, 2021 yılında farkındalık yaratmayı hedefledikleri alanların altını çizdi. Kayaoğlu, “2021 yılına “Farkında olmak ayrıcalıktır” diyoruz. Bu yıl sunduğumuz ayrıcalıklar noktasında farkındalık yaratmaya, temkinli bir iyimserlik içinde işimize daha fazla odaklanmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 2020’de müşterilerine kesintisiz hizmet vermeye devam ettiklerini ve bunun sonucunu aldıklarını belirten Kayaoğlu, “2020’de 25 bin yeni müşteri bağlantısı kurduk. 15 ilde 17 kampanya ile hedeflerimizin oldukça üzerinde satış adetlerine ulaştık. Pandemi döneminde çok hızlı bir şekilde evden çalışma sistemine geçirdiğimiz 250 kişilik çağrı merkezimiz ile 7/24 hizmet verdik, vermeye de devam ediyoruz. 200’ü aşkın servis teknikerimizle gerekli mesafe ve hijyen şartlarını sağlayarak sahada olmayı sürdürdük. Bu dönemde gücümüzü ortaya koyduğumuz en önemli noktalar pandemiye hızla uyum sağlayarak kesintisiz devam ettirdiğimiz çağrı merkezi ve servis hizmetleri oldu. Kendi bünyemizde görev alan servis teknikerlerimizle hizmetin en iyisini vermeye devam ettik. Yıllardır bu alana yaptığımız yatırımın karşılığını, pandemide işimizde aksama olmadan yola devam ederek aldık. Bu gibi öncü yatırımlarımızın meyvelerini 2021’de de almaya devam edeceğimize inanıyoruz. Satışta başarı her zaman ekip işidir. Güçlü bir takım olarak yarattığımız sinerjiyle başarının 2021 yılında da bize geleceğine inanıyoruz” dedi. 

 

“İnovasyonu ve yaratıcılığı temel alan çözümler sunacağız”

Vaillant Group Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan toplantıda yaptığı konuşmada, tüm aksiyonlarda müşteriyi önceliklendirerek hareket ettiklerini söyledi. Atan, “Odağımız her zaman olduğu gibi müşterilerimiz. Bu anlamda bu yıl çok daha proaktif olacağız. Bütünsel bir yaklaşım sergileyerek iş ortaklarımızla birlikte hem geleneksel hem de yeni iş alanlarında daha odaklı hareket edeceğiz. Veriye dayalı hareket ederek inovasyonu ve yaratıcılığı temel alan çözümler sunacağız” dedi. Marka iletişim yatırımlarını artırarak bu yıl da sürdüreceklerini dile getiren Ufuk Atan, “Vaillant Fit ve Vaillant Club sadakat programımız başarıyla devam ediyor. Dijitalleşme günümüzde artık bir mecburiyet. Bu doğrultuda özellikle bu alandaki önceliklere ve müşteri deneyimine yatırım yapıyoruz. Marka iletişimi alanında 2020 yılında sektörde rekor olabilecek yatırımlar yaptık. 2021 yılında da bu iletişimi arttırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz. Ürün lansmanlarımız 2021 yılında da devam edecek. Yenilenebilir enerjiye odaklanan bir marka olarak müşterimize verimlikte üst noktalarda yer alan ürünler sunmaya önem veriyoruz. Mayıs’ta ecoTec Plus serisinin yeni ürünlerini müşterilerimizle buluşturacağız.” ifadelerini kullandı. 

 

2020’nin yıldız yetkili satıcılarına ödül

Online toplantıda 2020 yılında başarılı iş sonuçlarına ulaşan yetkili satıcılar ödüllendirildi. Yetkili satıcıların “Performans”, “VRF”, “Yenilenebilir Enerji”, “Kurumsal Yetkili Satıcı”, “Tüketici Memnuniyeti” “Vaillant Club Tüketici Kampanyası” kategorilerinde ödüllendirildiği törende “2020 Yılı Ödülleri” kapsamında ciro sıralamasına göre her bölgenin ilk 3 yetkili satıcısı da açıklanarak kendilerine ödülleri takdim edildi. “Aday Takımı” sıralamasında Türkiye’nin ikinci 11 Vaillant yetkili satıcısı ve “Kalite Takımı” sıralamasında ise Türkiye’nin ilk 11 Vaillant yetkili satıcısına canlı bağlantı gerçekleştirilerek keyifli bir sohbet eşliğinde ödülleri verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login