3 yıl önce
3 yıl önce

Adanalı müzisyen işsizlikten intihar etti

CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, intihar eden Adanalı müzisyen Ağahan Yerdelen ile ilgili konuştu. Atay, “Kriz bu kadar derinken, iktidar gerçekleri ne zaman kabul edecek. Bu gerçeği Kabul etmek için kaç canın daha solması gerekecek?” dedi.

Covid-19 birçok meslek grubunu derinden sarsarken, etkilenen gruplar arasında yer alan müzisyenler de oldukça zor günlerden geçiyor. Konserlerin yapılamaması, eğlence mekanlarının kapalı olması nedeniyle işsizlikle boğuşan müzisyenler arasında intihar vakalarında artış yaşanıyor. Son olarak Adana’da aylarca işsiz kalan müzisyenlerden Ağahan Yerdelen yaşamına son verdi.

“PSİKOLOJİK NEDENLERDEN DOLAYI DENİYOR…”

Yaşanan acı olayla ilgili CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay açıklama yaptı. Başkan Atay, “Türkiye birçok acıya alıştığı gibi ne yazık ki intihar vakalarına da alışır hale gelmeye başladı. Haberlerde canına kıyan vatandaşlar için ‘psikolojik nedenlerden dolayı’ yazılıp geçiyor. Evet tabi ki psikolojik sorun. Ancak o psikolojik sorun neden oluşuyor? Ekonomik kaygılar, gelecek kaygısı, huzursuz bir iklim, işsizlik ve baskılar. Tüm bunları yaşayan insanların nasıl psikolojik sorunu olmaz?” diye sordu.

“MAĞDURLARI DESTEKLEYEMİYORSANIZ NE İŞE YARARSINIZ?”

CHP’li Atay açıklamasının devamında ise, “İşte bu psikolojik sorunlara yol açan temel nedenler yöneticiler tarafından görmezden gelinirse insanlar hayatına son vermeye ne yazık ki devam eder, ediyorlar. Son olarak Adana’da müzisyenlik yapan ve koronavirüs süresince iş yapamayan 41 yaşında bir müzisyenimiz daha canına kıydı. Reva mı bu? İktidar kongreleri tıklım tıklım dolu olsun ama esnaf kapalı, eğlence sektörü kapalı olsun. Hak mı bu? Hangi gerekçeyle, hangi hakla insanların işsizliğine göz yumabiliyorsunuz iktidar olarak? Yapılması gereken şey çok açık ve net tüm dünyada olduğu gibi mağdur olan vatandaşını esnafını, restoran çalışanını, kafeleri, müzisyenleri desteklemek. Bunu yapamıyorsanız siz ne işe yararsınız?” Bu tür intihar vakalarında tüm vebal açık ve net AKP iktidarının boynunadır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login