3 sene önce
3 sene önce

Leyla Lydia Tuğutlu, Şükrü Özyıldız ve Arda Türkmen’den Dünya Kadınlar Günü mesajı: “Saygının En Güzeli Evde” Tuğba Şener pressrelease@faselis.com

 Ünlü oyuncular Leyla Lydia Tuğutlu, Şükrü Özyıldız ve ünlü şef Arda Türkmen’in destek verdiği kampanya, Dünya Kadınlar Günü’ne özel videolarla karşımıza çıkıyor.  “Ben bir kadınım. Çalışan, üreten, emek veren, değer yaratan. Bilgimle, emeğimle, yeteneğimle, gücümle hayatın her alanın varım ve gururla kadınım. Tüm zorluklara rağmen her şeyi başarabilirim. Tıpkı tüm engellere rağmen imza attıkları başarılarla bana her gün ilham veren milyonlarca güçlü ve azimli kadın gibi” diyen Leyla Lydia Tuğutlu, evdeki saygıya da dikkat çekiyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor; “Gelin bu yıl 8 Mart’ı sadece kutlamakla kalmayalım. İşe en önce evden başlayalım, çünkü sevgi, anlayış, hoşgörü, saygının da en güzeli evde öğrenilir, öğretilir. Bunu unutmayalım”.  

 

Fırsat eşitliğine değinen ve eşit bir dünyaya uyanmak umuduyla, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Şükrü Özyıldız; “Günümüz dünyasında cinsiyet ayrımcılığının yeri olamaz. Çünkü, güzel her şey eşitlikle gelir… Eşitlikse, saygıyla… 8 Mart’ta gelin, eşitsizliklere karşı değişim ateşini birlikte yakalım, işe evimizden başlayalım. Saygıyı yuvamıza taşıyalım. Saygının da en güzelinin evde olduğunu hep hatırlayalım” diyor ve eşit bir dünyaya uyanmak umuduyla, tüm kadınların bu özel gününü kutluyor. 

 

Ünlü şef Arda Türkmen ise herkesi mutfaktaki ön yargıları kırmaya davet ediyor; “Mutfak denilince, evde akla ilk kadın geliyor. Profesyonel alandaysa zihinlerde hemen erkek imajı oluşuyor. Her ikisi için de bahaneler üretiyor, sebepler sunuyoruz.

 

Uzun ve stresli çalışma saatleri, ağır yüklerin taşınması, kadın ve erkeğin fiziksel güçlerinin farklı oluşu…. Mazeretler, mazeretler…. Ancak, bu ön yargı duvarlarını hep beraber yıkabiliriz. Önemli olan; yeteneğin, tutkunun, azmin açığa çıkmasıyla ortaya konan işin niteliği… İşte bu da, ihtiyacımız olan saygının temeli. Hayatın her alanında eşitliğe ancak karşılıklı anlayış, sevgi ve saygıyla ulaşabiliriz. Gelin, ilk adımı hep birlikte, bu 8 Mart’ta atalım. Eşitlik tohumlarını ekmeye önce evimizden başlayalım. Saygıyla büyütelim, yaşatalım. Çünkü her şeyin olduğu gibi, saygının da en güzeli evde. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun…”. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login