3 sene önce
3 sene önce

İnternet üzerinden yapılan giyim alışverişleri 42,5 arttı, E-ticaret markaları başarılı adımlar atmaya devam ediyor

Türkiyede moda ve güzellik kategorisinde yapılan internet alışverişleri, 2020 yılında 42,5 artışla 35 milyar TLye ulaştı. Bu süreç, dijital dönüşüme ayak uyduran butiklere de önemli bir fırsat sundu. Ragibesa Kurucusu Ragibe Şahin, Doğru  adımlar atarak  başarıya ulaşmak mümkün ” dedi. 

 

Pandemiyle birlikte online alışverişte yaşanan yükseliş, moda dünyasında önemli bir dönüşüm başlattı. We Are Social’ın e-ticaret satışlarını analiz ettiği rapora göre, Türkiye’de 2020 yılında internetten yapılan moda ve güzellik kategorisindeki alışverişler yüzde 42,5 artarak 35 milyar TL’ye ulaştı. Bu tabloda en önemli pay sahibi, bugüne kadar büyük moda markaları arasında kendini göstermekte zorlanan butiklerin aktif tanıtım ve pazarlama faaliyetleri oldu. 

Dijital pazarlama stratejisini doğru değerlendiren ve markalarını geliştirmek için farklı stratejiler geliştiren Ragibesa Kurucusu Ragibe Şahin, “Pandemi, özgün ve fark yaratan tasarımlarını geniş kitlelerle buluşturmak isteyen girişimcileri cesaretlendirerek büyümelerinin önünü açtı. Moda dünyasında yaratıcılığın bir adım daha öne çıktığı bu süreçte, dijital çağa entegre olmayı başararak ayakta kalmaya gayret ettiler ve gösterdiler ki doğru adımları atanlar hedeflerine ulaşmaya her zaman yakındır” dedi.

Modada pandemiden cesaret alabilenlerin dönemi başladı

Ragibesa olarak henüz yeni kurulmuş bir moda markası olmalarına rağmen dijitale verdikleri ağırlıkla kısa zamanda büyüdüklerini ifade eden Ragibe Şahin, “Bu süreçte gördük ki modada pandemiden cesaret alabilenlerin dönemi başladı. Bu kapsamda biz de hem markamızı olgunlaştırmaya hem de koleksiyon tanıtımlarımızla fark yaratmaya odaklandık. Dijital kanalları önceliklendirirken, tanıtım çalışmalarımız için tasarımlarımızın çizgisini ve kalitesini yansıtan, cazibeli mekanlarda profesyonel çekim ve defileler gerçekleştirdik” diye konuştu. 

Doğa ve yaşamın enerjisinden gelen ilham

Tanıtım çalışmalarında ilkbahar yaz koleksiyonuna odaklandıklarına da değinen Ragibe Şahin, “Pandemiyle birlikte daha fazla önem kazanan doğa ve yaşamın enerjisinden ilham alarak hazırladığımız 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonumuzun çekimleri için, ambiyansıyla koleksiyonumuzla uyum sağlayan Galata’daki Zülfaris Müzesi’nin tarihi atmosferini tercih ettik. Defilede modelliği ise Çağla Cömertgil yaptı. Düzenlediğimiz defilede, mekanın ruhuna uygun, tasarımlarımızın romantik dokusunu yansıtan özel aksesuarlar da kullanarak özgün bir sunum ve büyüleyici bir defile gerçekleştirdik.” dedi.

Feminen ve zarif detaylar koleksiyonda buluştu

Ragibe Şahin, kaliteli işçilik ve kumaş seçiminin Ragibesa tasarımlarının olmazsa olmazları arasında yer aldığını kaydederek 2021 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu’nun fark yaratan yönleri hakkında şu bilgileri verdi: “Modern kadınlara hitap eden tasarımlardan oluşan koleksiyonumuzda, zarafeti güçle birleştirerek kadınların içinde yer alan sonsuz enerjiyi ortaya çıkarmaya odaklandık. Feminen ve zarif detayları bir araya getirdik. Dantelli, simli, payetli gibi ağır kumaşlarda gösterişli, zengin ve asil renkleri tercih ederek şehirli kadının tarzını yeniden tanımladık. Derin yırtmaç ve bel dekolteleriyle de her zaman sıra dışı ve göz alıcı olmak isteyen kadınlara seslendik.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login