3 yıl önce
3 yıl önce

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Çalışanlara Ödül

Türkiye’de kadınların iş hayatı ve sosyal hayattaki yerleri ve hakları konusunda farkındalık yaratmak ve öğrencilerin daha üniversite sıralarındayken çalışmalar yapmalarını sağlamak amacıyla kurulan Yeditepe Üniversitesi Women in Business Kulübü’nün düzenlediği, “Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ödül Töreni”nin üçüncüsü, bu yıl pandemi koşulları nedeniyle çevrim içi ortamda gerçekleştirilecek. 

 

8 Mart Pazartesi günü, saat 20.00’de, Yeditepe Üniversitesi’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacak törende, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik başarılı çalışmalar yürüten ve bunun gerçekleşmesi için öncülük eden isimlere ödülleri verilecek. 

 

Bu yıl, pandemi nedeniyle çevrim içi platforma taşınan ödül töreni için yapılan canlı yayın, piyano sanatçısı İdil Biret’in canlı performansının yanı sıra Yeditepe Üniversitesi Dans Kulübü öğrencilerinin gösterisiyle keyifli anlara sahne olacak.

Yeditepe Üniversitesi Women in Business Kulübü Hakkında:

Yeditepe Üniversitesi Women in Business Kulübü, TurkishWin çatısı altında kurulmuş, iş hayatında cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalar yapan, öğrencileri başarılı rol modelleri ile tanıştırarak kariyerlerinde doğru adımları atmalarına ve daha üniversite sıralarındayken networklerini geliştirmelerine öncülük eden bir öğrenci topluluğudur. Women in Business ekibi, bu doğrultuda, dönem içinde konferanslar, seminerler ve eğitimler başta olmak üzere çok çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Kulübün yıl içerisinde büyük ses getiren ve dikkat çeken etkinliği ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ödül Töreni’dir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login