3 sene önce
3 sene önce

Genç kızların hedefleri artık daha net

Molped’in Kız Sözü Koçluk Destek Programı’na katılan genç kızlar, unvanlı koçlar eşliğinde katıldıkları 100 günlük destek programını tamamladı. Eğitim, kariyer ve kişisel gelişim konusunda unvanlı koçlardan destek alan 100 genç kız, gelecek adına yol haritalarını çizdi.  

 

Destek programını değerlendiren Hayat Kimya Hijyenik Ped Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez, gelecek nesillere hep birlikte destek olmamız gerektiğini vurgulayarak şu sözleri söyledi; “Bu programla genç kızlarımızın kendileriyle ilgili farkındalıklarını artırmalarını, güçlü ve gelişmeye açık yönlerini ve onları başarıya götürecek yolları keşfetmeyi öğrenmelerini istedik. Gelecek adına yol haritası çizebilmelerine destek olmak istedik. Programın sonundaki ölçümlemelerimizde gördük ki, kızlarımızın birçoğunun gelecek adına artık yol haritaları net  ve engelleri göğüslemek konusunda kendilerine inançları tam. Hem kariyer hedefleri var, hem topluma fayda sağlayacak birçok fikirleri… Program başında dağınık olduğunu düşündükleri ve netleştiremedikleri birçok konu vardı. Bazıları kendilerine odaklandığında tamamen yeni fikirlerle yol haritası çizdi, bazıları kopuk parçaları birleştirdi ve hız kazandı. Bazıları aşması gereken problemleri gördü, bunları nasıl çözeceğine odaklandı. Gelecekleri adına böyle bir katkı sağlamaktan çok mutluyuz”. 

 

Gençler adına gerçekleştirilen her desteğin faydası ve topluma katkısı olduğuna değinen Eğilmez ayrıca; “Gençleri dinlemek, hayallerine, hedeflerine konsantre olmalarını sağlamak çok önemli. Bu programla bunu net bir şekilde gözlemlemiş olduk. Eminiz ki bu 100 genç kızımız hedeflerine giden yolda hayatın içindeki engellere rağmen çok daha kolay ilerleyecek. Birçoğu alanında uzman, lider olacak. Gençleri dinlemek en az eğitimleri kadar değerli” dedi. 

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne de değinen Eğilmez; “Tüm kadınlarımızın, genç kızlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olsun. Her konuda en iyi olabilecek, istediğimiz her başarıya imza atabilecek potansiyele sahibiz. Tüm kadınları ve genç kızları potansiyellerine ve başarabileceklerine inanmaları için ‘KIZ SÖZÜ’ vermeye davet ediyorum” dedi. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login