3 yıl önce
3 yıl önce

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya Kamu yatırımlarını inceledi

Selçuk'un kaderi kamu yatırımlarıyla değişiyor

Selçuk programında ilk olarak DSİ tarafından sürdürülen Belevi Kanal Temizleme işlemi ve Küçük Menderes Nehri Islah Projesi'ndeki çalışmaları yerinde gözlemleyen Kaya, burada bölge halkıyla da bir araya geldi. Geçtiğimiz yaz aylarında Selçuk Belevi'ye yaptığı bir ziyarette çiftçiler tarafından kendisinden talep edilen Belevi Kanal Temizleme işlemi için girişimlerde bulunduğunu hatırlatan Kaya, o dönemde başlayan çalışmalar neticesinde bu kış yağan şiddetli yağmurların Belevi bölgesini olumsuz yönde  etkilemediğini belirtti. Yağmurlar nedeniyle taşan ve yatağı bozulan Küçük Menderes Nehri'ndeki çalışmaların da tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Kaya, "Fetrek Çayı'nın Küçük Menderes Nehri ile birleştiği Sağlık Mahallesi'ndeki hattaki  yatak tanzim ve temizleme çalışmaları bir noktaya geldi. Burada uzun zamandır hummalı bir çalışma var. Geçtiğimiz yaz Belevi'ye yaptığımız bir ziyarette, hemşehrilerimiz bizden Belevi Kanalı'nda da temizleme çalışması yapılmasını talep etmişlerdi. Hemen gerekli girişimleri yaptık ve bölgeye gönderilen 6 iş makinesi ile çalışmaları başlattık. Belevi Kanalı şu anda bambaşka bir halde. Bu kış yağan şiddetli yağmurların bölgemizi olumsuz etkilememesi burada yapılan çalışmaların neticesinde olmuştur. Burada hem üreticimiz, çiftçimiz, bölge halkımız hem de çevre adına önemli bir çalışma yürütülüyor. DSİ ekipleri adeta bu bölgeye kamp kurmuş durumda. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla, binlerce dönüm arazideki taşkın riskini minimize etmiş olduk. Çalışmalar tüm hızıyla devam edecek" dedi.

 

Selçuk TOKİ konutlarında çalışmalar tam gaz

Selçuk'taki ikinci durağı TOKİ konutları şantiyesi olan AK Partili Kaya, burada yetkililerden bilgi aldı. Selçuk ilçesinde artan konut ihtiyacını karşılamak amacıyla 50 bin sosyal konut kapsamında projelendirilen yeni yerleşim alanının 1.000 konuttan oluştuğunu hatırlatan Kaya, "İki etap şeklinde planlanan projenin yaklaşık 130 bin metrekare alan üzerine tasarlanan bu etabında 57 blokta 620 konut bulunuyor. Ayrıca beş ticari bina, bir okul ve mescid ile 637 araçlık açık otopark yer alıyor.  Geniş yeşil alanlar, planlı park ve sosyal donatılar mevcut. Proje alanına yayılmış eşit yoğunluktaki çocuk oyun alanları, basketbol sahası, fitness alanları ve projedeki konut adalarının çoğuyla etkileşimi olan lineer park tasarımıyla rekreasyon alanları oluşturulacak. Her şeyiyle örnek bir Selçuk ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

 

Efes Antik Kanal'da hummalı çalışma

Selçuk programları kapsamında, Son Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir için hazırladığı 35 Proje'den birisi olan Efes Antik Kanal Projesi'nde sürdürülen çalışmaları da yerinde inceleyen Kaya, burada yetkililerden bilgi aldı. Buradaki çalışmaların hassasiyetle devam ettiğini belirten Kaya, Efes Antik Kenti'ne denizden ulaşımı sağlayan, 6 bin 130 metre uzunluğundaki tarihi Efes Antik Kanalı'nın tamamlanmasıyla birlikte, sahip olduğu kültürel değerlerle kapasitesinin altında turizm hizmeti veren bir destinasyon olan Efes'in hak ettiği yere ulaştırılacağını hatırlattı.

 

Selçuk'a 24 derslikli yeni okul geliyor

Selçuk'ta son olarak TOKİ tarafından yenisi inşa edilecek olan, yıkılan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nun bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Kaya, Türkiye’nin güçlü ve aydınlık yarınları için okul yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini vurguladı. Selçuk Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nun eski binasının yıkıldığını, buraya 24 derslikli yeni bir bina yapılacağını ifade eden Kaya, "Çocuklarımız ve gençlerimiz yarınlarımızın teminatı. Onlara yönelik yapılan her yatırım aslında ülkemizin geleceğine yapılan yatırımdır. Buraya yapılacak 24 derslikli okulumuzun ihalesi tamamlandı. Yakında inşaat çalışmaları başlayacak. Selçuk için hayırlı olsun. Selçuk'umuza kazandırılan bu devasa kamu yatırımları için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve ilgili bakanlarımıza çok teşekkür

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA