3 sene önce
3 sene önce

DHL Supply Chain Türkiye kadınları, iş yerinde fırsat eşitliği için #Duruşunugöster dedi

DHL Supply Chain, lojistik sektörünün erkek yoğun yapısına karşın, 30 kadın çalışan oranına sahip 

 

Global lojistik sektörünün lider markası DHL’in, tedarik zinciri ve lojistik hizmetleri şirketi DHL Supply Chain Türkiye, kadın istihdamı ve iş yerinde fırsat eşitliği konusundaki kararlılığını sürdürdüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. Bugün 30 kadın istihdamıyla lojistik sektöründe büyük bir açığı kapatan DHL Supply Chain Türkiye bünyesinde üst yönetimden, forklift operatörüne kadar her alanda kadın emeği göze çarpıyor. 

 

Berna Tuncel: “Kadın çalışan sayımızı, beyaz yaka yönetim kadromuzdan mavi yaka sorumlularımıza kadar her alanda artırmaya ve üretime katkılarını desteklemeye devam edeceğiz.”

 

İş dünyasında çalışarak, kadının sesini duyuran tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan DHL Supply Chain Türkiye İnsan Kaynakları Direktör Berna Tuncel, DPDHL Grubunun pozitif ayrımcılıkla kadın çalışanlara çok geniş olanaklar tanıdığını sözlerine ekledi. Tuncel: “DPDHL Grubu’nun, tüm dünyadaki iştirakleri tarafından yürütülen iş yerinde fırsat eşitliği ve kadın istihdamı konusunda her yıl daha da fazla projeyi hayata geçiriyoruz. Firma genelinde, bugün 30 oranında olan kadın istihdamımızla lojistik sektöründe fark yaratıyoruz. Kadın çalışanlarımızın üretime katkısını çok değerli buluyoruz ve destekliyoruz.  2021 yılında kurum içerisindeki kadın mesai arkadaşlarımızla hayata geçirdiğimiz #duruşunugöster projesi de, bu alanda hayata geçirdiğimiz çalışmaların bir yansıması. Kurumumuz içerisinde emeğiyle değer katan, ilham veren ve fırsat eşitliği sağlandığında her şeyi başarabileceğini kanıtlayan DHL Supply Chain Türkiye kadınlarıyla gurur duyuyoruz. Bu doğrultuda başta lojistik sektöründe olmak üzere, tüm çalışma alanlarında fırsat eşitliği için, elimizi kaldırıyor ve duruşumuzu gösteriyoruz“ şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login