3 yıl önce
3 yıl önce

Bir Deniz Özçelik Bestesi “Neylerim”

Geçtiğimiz Eylül ayında Altın Güvercin Beste Yarışması’nda yıllar önce Cem Karaca ve Fatih Erkoç’un da kazandığı ‘’En İyi Besteci, En İyi Söz Yazarı, En İyi Yorumcu ve Altın Güvercin’’ ödüllerinin tamamını toplayarak müzik sektöründe dikkat çeken Deniz Özçelik, Majnoon ile yaptığı ‘’Neylerim’’ adlı single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

 

Sözü ve müziği Deniz Özçelik’e ait olan, Majnoon’un prodüksiyonunu yaptığı ‘’Neylerim’’ parçasını müzikseverlerin beğenisine sunduParçanın sözlerinde varoluşa teslimiyeti anlatan şarkıcı, kendine has vokal tarzıyla dikkat çekiyor. 

 

Esere Burak Malçok ney ile eşlik ediyor. Yapımcılığını Rist İstanbul’un üstlendiği şarkı, Rist Records etiketiyle yayınlandı. ‘Masteringi İspanya’da yapılan ’Neylerim’’ parçasının orijinal kaydının yanı sıra, Serdar Ayyıldız’ın da bulunduğu 5 adet remix versiyonu da yer alıyor. Ünlü semazenler İshak Ürün ve Kübra İşeri’nin, değerli mandala sanatçısı Aslıhan Aksun’nun da eserinin yer aldığı klibin yönetmeni ise me.avare.

 

Deniz Özçelik Hakkında

Vokal dalında 100 burs kazanarak gittiği Berklee College of Music’de Greg Osby, Tiger Okoshi, Bobby Mcferrin,   Beyonce’un ekibinden saksafoncu Tia Fuller gibi müzisyenlerle çalışan Deniz Özçelik, türkü düzenlemeleri ve caz performansları, film jenerikleri, Avustralya’da yangınlarda ölen koalalara yazıp kaydettiği ‘’I am an Animal’’ gibi sosyal mesajlar veren besteleri ile tanınıyor.  

Yüzlerce bestesi olan Özçelik’i halk ozanı edasıyla meşk ederken, piyano çalıp caz söylerken veya gitarıyla alternatif müzik yaparken dinlemek mümkün. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanan sanatçı şu anda yeni teklisini yayına hazırlıyor, çaldığı birçok enstrüman sayesinde aranje ve prodüksiyon çalışmalarını da kendisi yürütüyor.   

 

‘’Neylerim’’ Majnoon x Deniz Özçelik

‘’Nedir olmak, nedir varlık? Özü kendini ele verse, bilincime algıma görünür olsa, beni esir alsa…’’  Diyor Deniz Özçelik. Şarkı dinleyiciyi evrenle meditatif ve aydınlatıcı bir hale; bütün kişilik ve ben ayrılıklarını bir kenara koyarak saflıkta bir birleşmeye götürüyor. 

 

‘’NEYLERİM’’

Deniz Özçelik

 

Sen sende böyle parlak

Ben bana ne yeterim

Sende aşk böyle berrak

Puslu suyumu neylerim

 

Sen burda böyle duru

Benim Ah’ım sorgulu

Kendimle kaldığımda 

Taşlı kuyumu neylerim

 

El gökte tarifi zor 

Hayrı sen evrene sor

Senin ateşin burda kor

Ben bunu seyreylerim

 

İsmin ağzımda büyür 

Gündüz ağar gece uyur

Senin dünya, emir buyur

Ben döngümü neylerim

 

Ben döngümü neylerim 

 

Sazım elime çok gelir

Söze dökmek zor gelir

Tek başıma nas’lolur

Ben bana ne söylerim

 

Elin dersi çok imiş 

Bende derman yok imiş s

Deva sende tokumuş

Ben cefamı neylerim

 

Söylersin güzel güzel 

Her lafın özüne özel

Sen beni devral 

Ben kendimi neylerim

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA