3 yıl önce
3 yıl önce

Pandemide dijital strateji çok önemli

Türkiye’de ve dünyada verdiği yenilikçi hizmetlerle öne çıkan dijital deneyim tasarım stüdyosu SHERPA, “UX Strategy Call” danışmanlık servisini daha da geliştirerek markaların dijital ürün ve servislerine farklı bir bakış açısıyla çözüm sunmaya başladı. 2019 yılında devreye alınan “UX Strategy Call” danışmanlık sistemi, özellikle pandemi dönemiyle artan dijital operasyon ihtiyaçlarına müşteri gereksinim ve beklentileri doğrultusunda kolay uygulanabilir, yaratıcı, pratik ve gelişmiş bir yelpazede hizmet veriyor.

 

Deneyim tasarımı alanında Türkiye’de halen benzeri olmayan 60 dakikalık özel video görüşme formatıyla sunulan bu hizmetten yararlanmak isteyenler, sistemi tamamen self-servis olarak kullanılabilecekler. Markalar uzun vadeli planlamalara başlamadan önce kullanıcı deneyimi stratejilerini belirlerken, “UX Strategy Call” danışmanlık hizmetinden artık daha hızlı, pratik ve sonuç odaklı bir şekilde yararlanabilecekler. 

SHERPA’nın Head of Strategy & MIS’i Alper Gökalp yola çıkarken proje yönetiminde zaman ve bütçe verimliliğini artırmayı hedeflediklerini ve bu doğrultuda “UX Strategy Call” hizmetini sunduklarını belirterek “UX ve dijital ürün yönetimi konusunda taze fikir ve perspektiflere ihtiyacı olan markalara dijital yatırımlarından nasıl yüksek geri dönüş alabilecekleri konusunda yol gösterici bir pozisyon alıyoruz. Özellikle pandemi döneminde dijital operasyonlardaki zorunlu hacim artışı, organizasyonların ürün ya da hizmetlerinin müşteriyle dijital kanallar aracılığıyla buluşma süreçlerine odaklanmalarına imkan sağladı. SHERPA olarak biz de dijital kanallardaki kullanıcı deneyim sürecini en yalın ve doğru bir şekilde müşterilerine nasıl yaşatacaklarını stratejik bir yaklaşıma oturtuyor ve dijital ya da dijitalleşmekte olan organizasyonların karşılaştıkları karmaşık sorular ile ilgili çözüm yollarını bu şekilde onlar ile birlikte sonuca ulaştırıyoruz” dedi. 

Gökalp, UX Strategy Call hizmetinden yararlanmak isteyenlerin artık kendi programlarına göre görüşme zamanlamasını çok daha pratik şekilde belirleyebileceğini de sözlerine ekleyerek şunları söyledi;

SHERPA olarak uzmanlaşmış ekibimizle birlikte yenilenmiş “UX Strategy Call” hizmeti, verimlilik açısından önemli bir yerde duruyor. Özel video görüşmeleriyle projelerini aktaran markalarımız, hızlı bir şekilde; çevrimiçi, katılımcı ve paydaş etkileşimli sistemimiz sayesinde sorularına en doğru ve anlaşılır yanıtları alabiliyorlar. Bu kendi işlerine farklı bir perspektiften bakmalarının da önünü açıyor. SHERPA’nın 100’ün üzerinde ülkede kullanılmakta olan dijital ürün ve servisleri tasarlamış uzman ekibinden destek ve görüş almaları proje yönetiminde de zaman ve bütçe verimliliğini artırıyor. Bu hizmetimiz kendi içerisinde UX takımı barındırmayan küçük ve orta boy e-ticaret operasyonu yürüten turizm, havayolları ve ayrıca geniş kategoride e-perakendecilik hizmeti sunan işletmeler ve startup’lar için de büyük yatırımlara girişmeden önce etkin bir tartışma platformu sağlıyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA