3 yıl önce
3 yıl önce

Online yoga derslerine talep artıyor

Evde daha fazla vakit geçirdiğimiz bu günlerde zihinleri gündemden uzaklaştırmak ve ruha iyi gelen hisleri depolamak önemli bir ihtiyaç haline geliyor. Stresin, yaşam kaygısının, kapalı alanda olma gerginliğinin yükseldiği anlarda iyi hissetmeyi sağlayan küçük egzersizler yapmak; akıl, ruh ve beden sağlığını olumlu etkiliyor. Üyelik sistemiyle günün farklı saatlerinde, farklı seviyelere uygun online yoga, pilates dersleri ve meditasyon seansları sunan Studio Best Self, dilediği gibi pratik yapmak isteyen yoga severler için sunduğu çeşitli seçeneklerde dersleri ve farklı disiplinlerde uzmanlaşmış eğitmenleri ile içsel yolculuklara eşlik ediyor.

 

Hayatımızda önemli bir role sahip olan sosyalleşme ihtiyacı günden güne artıyor. Online platformlarda da ulaşabilir hale gelen yoga, pilates ve meditasyon dersleri bu ihtiyacı karşılamaya yardımcı olan trendler arasında. Studio Best Self, farklı disiplinlerde uzmanlaşmış eğitim kadrosu ile öğrencilerin fiziksel bir mekana bağlı kalmadan interaktif canlı derslerden faydalanmalarını sağlıyor. Studio Best Self eğitmenleri ise canlı yapılan bu derslerde öğrencileri takip edip yönlendirebiliyor. Derslere platform üzerinden anında rezervasyon yapabilme ve maile gelen link ile derse katılabilme özelliği, öğrencilerin derse erişimini kolaylaştırıyor. Sadece belirli bir lokasyona hizmet eden fiziksel stüdyoların aksine, zamandan tasarruf ettiren ve kolay ulaşılabilen online dersler, yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de daha çok popüler hale gelmeye başladı.  

 

Olumlu duyguları destekleyen beden ve zihin egzersizleri yapmak, bireylerin yaşam kalitesini artırırken kendilerini daha iyi tanımalarına, potansiyellerini keşfetmelerine ve gerçekten neye ihtiyaçları olduğunu fark etmelerine yardımcı oluyor. Günün farklı saatlerinde, farklı seviyelere uygun online yoga, pilates dersleri ve meditasyon seansları sunan Studio Best Self, yoga pratiğinde sadece bedenini değil, zihin ve ruhunu da katmak isteyen yogaseverlere özel seçenekleri ile bedenlere koyulan bariyerleri aşarak hayatı yeniden tanımaya yardımcı oluyor. 

 

Günün Farklı Saatlerinde ve Farklı Seviyelere Uygun Online Yoga

 

Güne başlarken veya yorucu bir günün ardından yoga ile gevşemeyi tercih etmek, zihni temizlemeye ve tüm günü pozitif bir bakış açısıyla geçirmeye yardımcı oluyor. Üyelik sistemiyle günün farklı saatlerinde, farklı seviyelere uygun online yoga, pilates dersleri ve meditasyon seansları sunan Studio Best Self; Hatha, Vinyasa, Fusion, Yin Yoga dersleri, mat Pilates dersleri, Meditasyon ve Yogik Uyku seansları ile yoga severleri bir araya getirirken, grup sinerjisi ile birlikte bir bütün oluşturmalarını sağlıyor. Bazı ders içerikleri Stretched Self, Strong Self, Toned Self, Paced Self ve Zen Self olarak sıralanıyor. 

 

1. Stretched Self: Vücudunun farklı kaslarını uyandırıp esnetmeye yardımcı oluyor. Hatha Yoga bünyesinde olan bu yoga seansı; nefes ile birlikte hareket etmeyi, bedeni daha yakından tanımayı ve onu dinlemeyi öğretirken yoga ile ilk defa tanışacak kişilere yoga pratiğinin temellerini öğretiyor.

 

2. Strong Self: Orta ve ileri seviye Hatha Yoga derslerini içeriyor. Yoga severlerin, statik pozlarda güç ve istikrar oluşturmasına katkıda bulunan dersler, zorlu varyasyonları ile yogilerin sınırlarını zorlamasını sağlıyor.

 

3. Toned Self: Mat üzerinde herhangi bir ekipman gerektirmeyen pilates dersi ile yoga severlerin, nefesine ve bir bütün olarak vücuduna farkındalık getirmek hedeflenirken abdominal kaslarını güçlendiren core aktivasyonu sağlamak ve omurga mobilitesi oluşturmak isteniyor. Her seviyeye uygun olan bu ders, yoga pratiğini güçlendirmek isteyenlere harita oluyor.

 

4. Paced Self: Bir pozdan diğerine seri bir şekilde geçilen, bu sırada sürekli olarak dikkati nefeste tutmaya odaklanılan Vinyasa seansıdır. Daha önce yoga pratiği bulunan kişilere daha uygun olan bu seans ile nefes ve hareketin senkronizasyonunu sağlamak ve akış esnasında, süreçte yaşananları fark etmek kolaylaşıyor.

 

5. Zen Self: Bu derin meditasyon seansı ile sinir sisteminin sıfırlanması, bedenin ve zihnin derin bir dinginlikte dinlenmesi hedefleniyor. Stres ve ağrı seviyesinde azalmaya yardımcı olan bu seansta, rehber eşliğinde yüksek bir farkındalık durumunu ve odaklanmış dikkati teşvik etmeyi amaçlayan bir dizi teknik kullanılır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA