3 sene önce
3 sene önce

İrem Candar’dan yeni single “TWISTED”

İrem Candar’ın sadece İngilizce söylediği parçalardan oluşan yeni projesinin ilk single’ı “Twisted”, 26 Şubat’ta tüm dijital platformlarda!

Teoman’la yaptığı “Bana Öyle Bakma” düetindeki performansının ardından geniş kitlelerin sevgilisi olan İrem Candar, son albümü Gül ile Akide’nin ardından yepyeni bir proje ile dönüyor. Tamamını İngilizce seslendirdiği 4 parçadan oluşan projenin electronica-downtempo triphop tarzındaki ilk şarkısı “Twisted”, 26 Şubat Perşembe günü Spotify, YouTube ve Apple Music gibi pek çok farklı dijital platformda dinlenebilecek.

Buluşmadan dijitalde üretildi

Sözleri İrem Candar’a ait olan “Twisted”ın müziği, Kerem Bilgin ve yapımcı Hakan Mortaş’a ait. Günümüzdeki pandemi koşullarından dolayı fiziksel olarak bir araya gelemeyen üçlü, projeyi de döneme uygun olarak dijitalde buluşarak başlattı. Tüm kayıtlar dijital ortamda bir araya gelinerek yapıldı.

EP Mayıs ayında!

Projenin ilk şarkısı “Twisted”ın ardından tamamı İngilizce seslendirilecek, toplam 4 parçadan oluşacak olan “Find a Way” adlı EP ise Mayıs ayında müzikseverlerle buluşacak. İrem Candar albümün ruhunu şöyle anlatıyor: “Find a Way”, insanın kendi yolculuğundaki aşk, tutku ve umut ile beraberlikten gelen değişimleri, dönüşümleri farklı bir dille hikâyeleştiriyor.”

 

İrem Candar kimdir?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları mezunu İrem Candar, müzik hayatına 2006’da Monopop adlı cover grubunda solist olarak başladı. Kemancı ve Babylon gibi kült mekanların yanı sıra, Harbiye Açık Hava Tiyatrosu, Su Ada, Moda Kayıkhane, IF Beşiktaş gibi önemli noktalarda sahne alan Candar, 2008’de Teoman’ın “Söz Müzik Teoman” adlı albümünün “Duş” adlı parçasını seslendirerek ilk çıkışını yaptı. 2009-2010 yılları arasında İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” adlı konser serisinde Jolly Joker’de sahne aldı. Projenin 2011 tarihli albümünde “Kar Beyaz” adlı parçada Kerim Tekin’le düet gerçekleştirdi. Teoman’ın 2011 tarihli “Aşk ve Gurur” albümünde yer alan “Bana öyle Bakma” şarkısında sanatçıyla düet yaparak sesini daha geniş kitlelere duyurdu.

Sony Music etiketiyle çıkan ilk solo albümü “Erik Ağacı” 2013 yılında raflarda yerini alarak müzikseverlerle buluştu. Albümde yer alan “Yoldan Geçen Adam” şarkısı Behzat Ç. adlı TV dizisinde yer aldı. Ayrıca, Özcan Deniz’in yönetip oynadığı “Su ve Ateş” adlı filmin ana soundtrack parçası olan “Bilmezdim” adlı şarkıyı seslendirdi ve filmde kendi ismiyle rol aldı. Bu anlamda, şarkıcı, oyuncu, söz yazarı ve besteci olarak farklı kimliklerle aktif bir sahne hayatı süren Candar, birçok reklam filmi müziğine de imza attı. Son olarak 2018 yılında Garaj Müzik etiketiyle ikinci solo albümü “Gül ile Akide”yi çıkardı. Sanatçı, üniversite döneminden arkadaşlarıyla beraber gerçekleştirdiği ve İngilizce şarkılardan oluşan yeni projesi ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login