3 yıl önce
3 yıl önce

Sorunlara Çözümler Buluşmaları, 16 Şubat’ta başlıyor

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin UNDP Türkiye çözüm ortaklığı ve Zorlu Holding desteğiyle yürüttüğü Sorunlara Çözümler Buluşması’nın 2021’deki ilk buluşması, 16 Şubat Salı günü online gerçekleştirilecek.

Sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaşması, etkinleşmesi, kurum, kuruluş ve şirketlerin bir araya gelerek deneyim paylaşımı yapması ve ortak projeler üretmesinin yaratacağı pozitif etkiye odaklanan Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, sürdürülebilirlik konseptiyle gerçekleştirdiği projelere 2021’de de online olarak devam ediyor.

Bu kapsamda, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin UNDP Türkiye çözüm ortaklığında gerçekleştirdiği Sorunlara Çözümler Buluşmaları bu sene de, Zorlu Holding desteğiyle kurumun Akıllı Hayat 2030 sürdürebilirlik yaklaşımı kapsamında gerçekleştirilecek.

Buluşmalar, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında; ilham veren işlere, iyi uygulama örneklerine ev sahipliği yapıyor. Fikir alışverişi ve deneyim paylaşımlarının yapıldığı buluşmalarda, sosyal girişimciler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve kamu kurumları temsilcileri bir araya geliyor. Katılımcılar ilgi alanlarına paralel iletişime geçebilecekleri kurum ve kişilerle buluşuyor; sorularını yöneltme fırsatı yakalıyor. 

Bu yılın ilk Sorunlara Çözümler Buluşması, 16 Şubat 2021 Salı günü 18.00- 19.30 saatleri arasında, Erişilebilir ve Temiz Enerji başlığında gerçekleşecek. – Herkes için karşılanabilir, güvenilir, sürdürülebilir ve modern enerjiye erişimin sağlanabileceği argümanı üzerinden kurumların iyi uygulamalarının konuşulacağı panel; UNDP Türkiye İklim Değişikliği ve Çevre Portfolyo Yöneticisi Nuri Özbağdatlı moderatörlüğünde; Danimarka Başkonsolosluğu Enerjiden Sorumlu Ticaret Müşaviri Seda Kayrak Bilgen, Finlandiya Doğayı Koruma Derneği EKOenerji Eko-Etiketi İletişim Koordinatörü Merve Güngör, Reengen Enerji IoT Platformu Kurucu Ortağı Şahin Çağlayan ve Zorlu Enerji Ar-Ge ve Akıllı Sistemler Grup Müdürü Burçin Açan’ın katılımıyla gerçekleşecek. Buluşma, Zoom üzerinden gerçekleştirilecek ve derneğin youtube hesabından da canlı yayınlanacak. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA