3 yıl önce
3 yıl önce

NGL Polonya ve Çekya taşımalarını yüzde 50 artırdı

Türkiye’nin Polonya ve Çekya ile dış ticaret hacminde 8 ayda 8,2 milyar dolar ile rekor kırıldı. Ocak-ağustos döneminde bu iki ülkeye ihracat yüzde 51,7 artarak 4 milyar dolarla rekor düzeye ulaştı. Türkiye ile Polonya – Çekya arasındaki taşımalarını bu yıl eylül itibarıyla yüzde 50 civarında artıran Norther Global Logistics’in (NGL) Kurucu Ortağı Ferhat Emanetoğlu, “Dış ticarette rekorlar kırılan Polonya ve Çekya hattında, ithalat ve ihracat rakamları birbirine yakın olduğundan araçlarımız boş dönmüyor. Dolayısıyla müşterilerimize maliyet avantajı sağlayabiliyoruz.” dedi.

TÜİK verilerine göre, ocak-ağustos döneminde Türkiye’nin Polonya ve Çekya’ya ihracatı geçen yılın aynı aylarına kıyasla yüzde 51,7 artarak 4 milyar dolar ile rekor seviyeye yükseldi. Bu iki ülkeden ithalat 4,2 milyar dolara çıkarken dış ticaret hacminde de 8 milyar 248 milyon dolar ile rekor kırıldı. 

Norther Global Logistics (NGL) de Türkiye ile dış ticaretinde rekorlar kırılan Polonya ve Çekya hattında taşımalarına ağırlık veriyor. NGL Kurucu Ortağı Ferhat Emanetoğlu, Polonya ve Çekya hattında karşılıklı olarak her gün düzenlenen seferlerle komple ve parsiyel yükleri kapıdan kapıya teslim ettiklerini söyledi. 

 

“Boş dönen araç azaldı, taşımalar yüzde 50 arttı”

Türkiye’nin Polonya ve Çekya ile ithalat ve ihracat rakamlarının birbirine yakın seyrettiğini belirten Emanetoğlu, şöyle konuştu:

“İthalat ve ihracattaki denge, araçların boş dönme riskini azaltıyor. Dolayısıyla taşımacılık maliyetlerinde müşterilerimize avantaj sağlayabiliyoruz.

Ticaret rekoru, bu ülkelere yapılan taşımalarımızı eylül itibarıyla bu yıl yüzde 50 civarında artırdı. İthalat seferlerinde daha çok yedek parça, elektrikli makine ve cihazlar; ihracat seferlerinde ise yedek parça, tekstil, elektrikli makine ve cihazlar taşıyoruz.”

 

“Ekspres sevkiyat ve minivan hizmeti de veriyoruz”

NGL’nin kara yolu taşımacılığında uzmanlaşmış bir şirket olduğunun altını çizen Emanetoğlu, “Farklı yük tiplerine uygun araçlarımızla hemen hemen bütün sektörlere güvenle hizmet veriyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Emanetoğlu, normal haftalarda rezervasyonları 1 gün öncesine kadar alabildiklerini, aciliyet arz eden yükler için ise istendiğinde ekspres sevkiyat ve minivan hizmeti verdiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA