3 yıl önce
3 yıl önce

Samsung’un platform ve ekosistem stratejileri 2021 Samsung Geliştirici Konferansı’nda sergilenecek

26 Ekim’de sanal ortamda düzenlenecek olan 2021 Samsung Geliştirici Konferansı’nda (SDC21) geliştiriciler ve yaratıcılar, tüketici deneyimlerinin geleceğini şekillendirmek üzere bir araya gelecek.

Samsung, SDC21 etkinliğinde cihazlar arasında daha akıllı, daha sorunsuz bağlantı sağlamak amacıyla geliştirdiği yazılım, hizmet ve platformlardaki en yeni güncellemelerini binlerce geliştirici ve yaratıcılarla paylaşmayı planlıyor. Konferans katılımcıları, Samsung'un geniş ekosisteminden yararlanarak milyonlarca kullanıcıya yönelik en son teknoloji çözümlerini geliştirme fırsatlarını keşfedebilecek. Etkinlik, Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim Birimi Başkanı ve CEO'su DJ Koh’un Samsung'un tüketici deneyimine yenilik getirmek amacıyla izleyeceği stratejiyi anlatacağı açılış konuşmasıyla başlayacak. Etkinlik kapsamında ayrıca güvenlik, gizlilik, Bixby, SmartThings, Tizen gibi birçok konuda Samsung'un platform ve ekosistem stratejileri üzerine önemli isimler söz alacak: 

Daniel Ahn, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Mobil Platform Merkezi
Samantha Osborne, SmartThings Inc. Başkan Yardımcısı
Jeongsook Lee, Başkan Yardımcısı, Müşteri Deneyimi Ofisi
Yongjae Kim, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Görsel Ekran Yazılımı Ar-Ge
Bill Mandel, Başkan Yardımcısı, Görsel Çözüm Laboratuvarı, Samsung Research America
Janghyun Yoon, Genel Müdür Yardımcısı, Mobil Yazılım Ar-Ge

SDC21'in ana oturumları üç gruptan oluşuyor. “Bağlantılı Deneyimler İçin Tasarlanan Platformlar” başlıklı ilk oturum kapsamında, Bixby ve SmartThings'in cihazlar arası deneyim özellikleri ve Samsung'un geleceğin Akıllı Ev vizyonunu gerçeğe dönüştürme stratejisi ele alınacak. “Samsung Galaxy Ekosisteminde Mobil Deneyim Yenilikleri” adlı ikinci oturum, One UI 4'ün getirdiği yenilikleri ve katlanabilir cihazların tasarım sürecini inceleyerek yeni üyeler eklenen katlanabilir cihaz ürün grubuna yönelik olarak uygulamaları optimize edebilmeleri için geliştiricilere yol gösterecek. “Tizen’in Gelişim ve Yenilikçi Ekran Deneyimleri” başlıklı son oturumda da, Samsung'un yeni Smart TV hizmetleri ve Samsung ekosisteminin Tizen 6.5 ile gösterdiği gelişmeler ele alınacak.

Sektöre ilişkin tahminleri ve en yeni teknolojileri yakından izlemek isteyen geliştiriciler, üst düzey Samsung uzmanlarının Tech Talk oturumlarından faydalanabilecek. En yeni Samsung teknolojilerine meraklı olan katılımcılar kolay erişilebilir kaynaklarla Samsung teknolojisinin dijital olarak sergilendiği SDC21 Dijital Teknoloji Merkezi’ni ziyaret edebilecek. Kodlama Laboratuvarı da, geliştiricilere basit senaryoları deneyebilmeleri için örnek uygulamalar üzerinden uygulamalı bir kodlama deneyimiyle becerilerini geliştirme fırsatı sunacak. Hatta geliştiriciler yazdıkları kodları uzaktan erişimle Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Filp3 gibi son teknoloji cihazlarda deneme imkanına sahip olacak.

SDC21 etkinliğinde tasarım, yenilik, kalite ve performansta mükemmeliyet ortaya koyan içerik geliştiricileri arasından seçilen 2021 Best of Galaxy Store Ödülleri'nin sahipleri de duyurulacak.

SDC21 web sitesi üzerinden oturumları izleyen, Kodlama Laboratuvarı ve Hacker's Playground bölümlerinin yanı sıra, #mySDCstack gibi sosyal medya etkinliklerine katılarak beş ya da daha fazla dijital rozet toplayan katılımcılar, Galaxy Z Flip3 kazanma şansı yakalayacak.

SDC21, 26 Ekim 20.00'dan itibaren Samsung Haber Merkezi ve SDC web sitesi üzerinden izlenebilecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA