2 sene önce
2 sene önce

Allianz Türkiye’den “İstanbul’u Koşuyorum”a destek

Son 4 yıldır İstanbul Maratonu’nda iyilik peşinde koşan Allianz Türkiye, şimdi de sağlıklı bir yaşamı teşvik etmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “İstanbul’u Koşuyorum” organizasyonunu destekliyor. Her etabı İstanbul’un farklı lokasyonlarında gerçekleştirilecek etkinlik, 3 Temmuz’da “Kadınlar Koşusu” ile başlıyor.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul’un Türkiye’deki yol yarışları katılımcı sayılarını artırabilmek, yol yarışları katılımcılarına alternatif yarışlar düzenlemek, koşuculara seri şeklinde yarışlar sunabilmek, koşmaya yeni başlayanları da kısa mesafeli yarışlarla teşvik edebilmek amacıyla düzenlediği “İstanbul’u Koşuyorum” etkinliği, Allianz Türkiye’nin desteğiyle bu yıl da yepyeni etapları, koşucularla bir araya getiriyor. Allianz Türkiye, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında önceliklendirdiği sürdürülebilir kalkınma amaçlarından “Sağlıklı Bireyler”e direkt katkı sağlayan bu etkinliğe, sağlıklı bir yaşamı teşvik etmek amacıyla sponsor oluyor. 

5 farklı etapta düzenlenecek olan “İstanbul’u Koşuyorum” serisi, Kadınları daha görünür kılmak ve kentle iç içe geçen tarihlerini vurgulamak amacıyla 3 Temmuz’da Kadıköy İskelesi’nde “Kadınlar Koşusu” ile başlıyor. Organizasyon kapsamında 1-2-3 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek “Sanal Koşu”ya ise kayıtlı koşucular “Sweaters” uygulaması üzerinden telefonları ile diledikleri yerden koşarak katılabilecekler.

“Gönül rahatlığıyla sporunuza odaklanın diye Allianz seninle” 

Allianz Türkiye’nin sürdürülebilir değer yaratma modeli kapsamında toplumsal yatırımlarını her yıl daha da geliştirdiklerini belirten Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan, “Allianz Grubu’nun 140 bin kişilik global ailesi olarak her yıl Allianz World Run kapsamında 90 gün boyunca koşuyor, bu yılki eforlarımızın sonucunda oluşacak fonu Covıd-19 krizinden ağır etkilenen ülkelerdeki sağlık, su temini ve hijyen alanında çalışanlara destek olmak için kullanıyoruz. Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın Global Sigorta Ana Sponsoru olan Allianz’ın, sürdürülebilir kalkınma amaçlarından ‘Sağlıklı Bireyler’e verdiği destekleri, Türkiye’de de sürdürüyoruz. 2018 yılında sağlıklı kuşaklar yetiştirmek amacıyla başlattığımız kurumsal sosyal sorumluluk programımız Allianz Motto Hareket’i TEGV, EÇEV ve Koruncuk Vakfı iş birliğiyle devam ettiriyoruz. Çalışanlarımız ve acentelerimizle Allianz Türkiye kurumsal koşu takımı olarak 4 yıldır İstanbul Maratonu’na katılıyor ve iyilik peşinde koşuyoruz. Bu alandaki toplumsal yatırımlarımıza bir yenisini daha ekleyerek ‘İstanbul’u Koşuyorum’ organizasyonunun sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login