2 sene önce
2 sene önce

Çevre gününde Lansinoh’tan anlamlı etkinlik

Lansinoh Laboratories Sağlık Gereçleri Tic. Ltd. Şti. tarafından düzenlenen Dünya Çevre Günü etkinliği kapsamında, İzmir’de yapılan kıyı ve derin deniz temizliği kurumsal firmalar arasında ses getirdi.

 

Ege Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve Global çapta anne-bebek sektörünün öncü firmalarından biri olan Lansinoh Laboratories Sağlık Gereçleri Tic. Ltd. Şti., Dünya Çevre Günü’nde denizlerdeki kirliliğe karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla, Karaburun İskele bölgesinde kıyı ve su altı temizliği etkinliği gerçekleştirdi.

Lansinoh Firması ve Turmepa ortaklığı ile deniz kıyısı ve su altında bulunan, doğal ekosisteme zararlı atık maddelerin ve hayalet ağların temizlenmesi tüm diğer firmalara örnek bir etkinlik oldu. Bunun yanında etkinliğe katılan tüm çalışanlarda ve etkinlikten haberdar olan kesimlerde çevre temizliğine yönelik farkındalık oluşturulması sağlandı.

Lansinoh Firması Genel Müdürü Sayın Barbaros Karadağ’ın ve Türmepa Proje Koordinatörü Saygın Yörük’ün etkinliğe yönelik gerçekleştirdiği konuşmaların ardından, Lansinoh Firma çalışanlarından Tedarik Zinciri Müdürü Dilşad Gülay, Üretim Müdürü Özgür Bilici, Proje Şefi Caner Cüceoğlu ve Planlama Mühendisi Erdem Doğru’dan oluşan gönüllü dalgıç ekibi su altı temizliği yaparken, diğer Lansinoh çalışanları  tarafından eş zamanlı olarak kıyı temizliği gerçekleştirildi. Lansinoh dalış ekibine, Ege Octopus Dalış Merkezi gönüllü dalgıçlarının yanısıra Karaburun Deniz Polisi dalış ekipleri de eşlik etti. Deniz dibinden çıkartılan hayalet balık ağları, otomobil lastikleri, şişe ve halat parçaları, kıyıdan toplanan evsel atıklarla birlikte etkinlik sonunda takribi 500 kg atık toplandı.

2030 İklim Nötr taahhüdünü ortaya koyarak, tüm ekonomik faaliyetlerinde kurumsal sürdürülebilirlik stratejisini benimseyen Lansinoh Firması Genel Müdürü Sayın Barbaros Karadağ etkinliğe yönelik yaptığı konuşmada ‘’Lansinoh, 35 yılı aşkın bir süredir, annelerimizin ve bebeklerimizin mutluluğu için çalışıyor. Bunu yaparken de daha sürdürülebilir bir dünyayı, global ölçekte savunuyoruz. 2030 İklim Nötr taahhüdümüzü ortaya koyarak, kendimizi buna adadık. Lansinoh firmasının sürdürülebilirlik konusunda sektörümüzde üstlendiği liderlik rolünden gurur duyuyorum. ‘’ diye iletti.

Lansinoh Firması yetkilileri, kıyı ve su altı temizliği etkinliğinin ardından, Dünya çevre günü etkinliklerine, Türmepa işbirliği ile çevrimiçi eğitimler, çalışanların çocukları için deniz atölyesi ve çalışanlara çevre dostu temizlik ürünleri hediye ederek devam edeceklerini açıkladı.

 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login