2 sene önce
2 sene önce

Müjgan Ferhan Şensoy: “Hamilelik çok güzel ve sürprizli bir his”

Trendyol’un Instagram hesabı üzerinden canlı gerçekleşen “Mert Vidinli’yle Sıkıştıran Sorular” programının bu haftaki konuğu Ferhan Şensoy oldu. Altı buçuk aylık hamile olan ve kız bebek beklediklerini açıklayan Şensoy, en heyecanlı olduğu anın hamile olduğunu öğrendiği an olduğunu dile getirirken kızlarının ismine karar verdiklerini fakat sürpriz olduğunu söyledi. 

 

Her Perşembe Trendyol Instagram hesabı üzerinden ünlü isimlerin konuk olduğu “Mert Vidinli’yle Sıkıştıran Sorular” programının bu haftaki konuğu Müjgan Ferhan Şensoy  oldu. Altı buçuk aylık hamile olan ve kız bebek bekleyen Şensoy, hamilelik döneminde bebeğe faydalı olacak besinler tercih ettiğini belirtirken en iyi yaptığı yemeğin pilav olduğunu söyledi. Kızının isminin Ferhan ya da Derya olmayacağını esprili bir şekilde dile getirirken kızlarının isminin belli olduğunu fakat sürpriz olarak kalacağını ifade etti. İlk parasını 15-16 yaşlarında bir gençlik dergisine yazı yazarak kazandığını dile getiren Ferhan Şensoy, en çok Twitter’da vakit geçirdiğini söyledi.

 

Hamileliğin çok güzel ve sürprizli bir his olduğunu ve insanın nasıl hissedeceğini bilemediği bir dönem olduğunu söyleyen Şensoy, ‘’Her gün yeni bir şey olmakla birlikte bir kadın olarak vücudunda da günden güne değişimler yaşanıyor. Bununla başa çıkmak bazen zor olabiliyor. Ama sürprizli bir şeyi bekliyor olmak çok heyecan verici. Her şeyi bir kenara koyarak kendi sağlığıma ve bebeğin sağlığına odaklanıyorum. Bu heyecanlı süreçte kafa yapısı değişiyor’’ dedi. 

 

“Her hamilenin kendine göre ideal kilosu var”

 

Hamilelik sürecinde kaç kilo aldığını dile getirmekten rahatsızlık duyduğunu belirten Şensoy, sebebini “Hamile insanlar başka bir hamile kişinin kilosunu öğrendiklerinde az ya da fazla kilo aldım gibi kendiyle kıyaslama yapabiliyor. Aynısını ben de yaptım. Hiç kilo almadan geçirenler veya çok az kilo alanlar var. İnsan ister istemez kıyaslıyor ve bu durum moral bozucu olabiliyor. Her hamilenin kendine göre ideal bir kilosu var. Bu süreç psikolojik olarak yeterince zor. Bu nedenle doktor kontrolünde ve sağlık sınırları çerçevesinde bu konuyu çok da kafaya takmamak gerektiğini düşünüyorum” şeklinde açıkladı.

 

“Çevremden ilham alıyorum’’

 

Çok sevdiği ve ilham aldığım sanatçılar, yazarlar, yönetmenler ve edebiyatçılar olduğunu dile getiren Şensoy, ‘’Yakın ilişkide olduğum insanlar bana ilham veriyor.  Annem, babam ve arkadaşlarımın da hayatımın her alanında etkisi var. Bence insanlar en çok  yakın ilişkide olduğu kişilerden ilham alıyor’’ diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login