2 sene önce
2 sene önce

Baumit ve Ahbap Derneği güçlerini birleştiriyor

Avrupa’nın Mantolama Devi Baumit, sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu, ihtiyaç sahiplerine yardımı görev edinen Ahbap Derneği ile iş birliği yaptı. “Geleceğimizi Mantoluyoruz” projesi kapsamında Baumit, bu yıl binlerce çocuğun geleceğini ısıtmak için Ahbap Derneği gönüllüleriyle el ele vererek birlikte çalışacak.

 

 

Baumit Türkiye ‘Geleceğimizi Mantoluyoruz’ projesi kapsamında daha çok çocuğa ulaşma hedefiyle Ahbap Derneği ile iş birliği yaptı. 2019 yılında başlattığı proje kapsamında bayi ağıyla birlikte köy okullarında okuyan, ihtiyaç sahibi 15 binden fazla çocuğa mont bağışlayan Baumit, projeye bundan böyle Ahbap Derneği ile birlikte devam edecek. Çocuklarda enerji verimliliğine dair farkındalık yaratmayı da amaçlayan projenin, Ahbap Derneği gönüllüleriyle birlikte 2021 yılında daha fazla çocuğa ulaşması hedefleniyor.

 

Enerji verimliliğine dair farkındalık çocuklukta başlar

Çocuklara daha iyi bir dünya için enerji verimliliği ve ısı yalıtımı bilincini aşılamak amacıyla 2019 yılında “Geleceğimizi Mantoluyoruz” projesini başlatan Baumit, zor kış şartlarında yaşayan, ihtiyaç sahibi çocuklara mont bağışında da bulunuyor. Bu kapsamda bayileriyle birlikte 2019 yılında yaklaşık 5 bin, 2020 yılında ise 12 bin montu çocuklarla buluşturan Baumit, daha fazla çocuğa ulaşmak için Ahbap Derneği ile güçlerini birleştirecek. Daha fazla çocuğa ulaşmak ve destek olmak amacıyla Ahbap Derneği; bölge, okul ve ihtiyaç sahibi çocukların belirlenmesi ve koordinasyonu noktasında Baumit’e destek olacak.

 

 

 

Baumit Hakkında

100 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding’in en büyük şirketlerinden biri olan ve Avrupa’nın mantolama devi olarak anılan Baumit. 25 ülkede, 40’ın üzerinde üretim tesisi ile yıllık 6,5 milyon ton üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. Bugün ciro büyüklüğü 1 milyar euroyu aşmış olan Baumit, Türkiye'de 2007 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Gebze'de bulunan Türkiye üretim tesisi 2008'de faaliyete geçmiştir. Toplamda 14 milyon euroluk bir yatırımla açılan tesis, yıllık 300 bin ton üretim kapasitesine ve likit üretim yeteneğine sahiptir.

 

Ahbap Hakkında 

 

Ahbap Haluk Levent tarafından 2017 senesinde kurulan bir iş birliği platformudur. Ahbap Derneği çatısı altında kendini Ahbap olarak nitelendiren gönüllülerinin oluşturduğu Ahbap Platformu 30.000’e yakın gönüllüsü ile 64 şehir 70 üniversite ve 22 resmi üniversite kulübünde eğitime, doğaya, insana ve hayvana değer katan sürdürülebilir projeler üretmektedir.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login