2 sene önce
2 sene önce

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up’a “Best of Sales Awards”tan ödül!

Markaların satış alanında üstün performans getiren proje, uygulama ve yaklaşımlarının ödüllendirildiği “Best of Sales Awards” (BoSA 2021) ödülleri sahiplerini buldu. Multinet Up, pazarlama otomasyonu projesi Flow ile “Satışta Teknoloji ve İnovasyon Uygulaması” kategorisinde Gümüş Ödülün kazananı oldu. 

 

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, müşterilerinin hizmetleriyle ilgili içinde bulundukları farklı durumlarda, doğru kararları alabilmelerine yardımcı olmak için geliştirdiği pazarlama otomasyonu Flow Projesi ile 96 projenin yarıştığı Best of Sales Awards’ta, “Satışta Teknoloji ve İnovasyon Uygulaması” kategorisinde Gümüş Ödülün kazananı oldu. 

 

Flow projesiyle Multinet Up müşterilerinin Multinet Up’la karşılaştıkları ilk andan, hizmet satın alma kararı verdikleri ana kadar süren yolculukları boyunca sorunsuz bir etkileşim akışı sağlanıyor. Potansiyel müşterilere yönelik düzenli pazar araştırmalarının, sosyal medya ve müşteri davranışlarının analizlerinin yapıldığı proje ile farklı müşteri profillerine göre değer önermeleri üretiliyor. Müşterilere doğru mecralarda doğru içerikle ulaşmayı hedefleyen 360 derece pazarlama faaliyetleriyle gerçekleşen proje kapsamında müşteri değer önermelerinden oluşan Karar Ağacı, CRM entegrasyonu ve Çağrı Merkezi sistemleri entegre olarak kullanılıyor. 

 

Multinet Up Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bora Işık, “Multinet Up’taki tüm ürün ve hizmetlerimizi inovatif bir değer yaratmak hedefiyle tasarlıyoruz. Müşterilerimize bizimle karşılaştıkları ilk andan, satın alma kararı verdikleri ana kadar ve satış sonrasındaki desteklerimizle; mükemmel bir deneyim sunmak için çalışıyoruz. Müşterilerimizin bize nerede ihtiyacı varsa orada olmaya gayret ediyoruz. Bir pazarlama otomasyonu projesi olan Flow kapsamında da müşterilerimizin ihtiyacına dair edindiğimiz tüm bilgileri satış ekiplerine adım adım sunduk. Böylece satış ekiplerimizin ihtiyaca en uygun çözümü önermelerindeki hız ve performansları yüzde 25 iyileştirildi. Doğru kanallarda doğru içeriklerle yaptığımız pazarlama iletişimi sonucunda bize ulaşan potansiyel müşteri sayımız 3 katına çıktı. Yapay zekâ ve makina öğrenmesi ile oluşturduğumuz müşteri veri seti ile müşterilerimize bir sonraki en iyi teklifi verebildik ve çapraz satışlarımızı yüzde 18 artırdık. Bu proje ile pazarlamanın ve satışın birbirinden ayrılmaz fonksiyonlar olduğunu bir kez daha anladık. Flow ile elde ettiğimiz bu başarılı sonuçların, Best of Sales Awards tarafından ödüle layık görülmesi gurur verici. Bu kıymetli ödülü, Flow’da emeği geçen tüm ekip adına almaktan büyük onur duyuyor, jürinin kıymetli üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login