2 sene önce
2 sene önce

Başkan Demir, “Cumhurbaşkanının Dili Bu Olmamalı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşer’e yönelik söylemleri İYİ Parti camiasında tepki ile karşılandı. Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanın dili bu olmamalı” değerlendirmesinde bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik: "Gelin hanıma Rize'de gayet güzel bir ders verdiler. Gerekeni yaptılar. Bu daha bir, daha neler olacak neler.. Bunlar iyi günler."açıklamasında bulundu.
Açıklamaya tepki gösteren İYİ Parti Edirne İl Başkanı Demir ise, “Sayın Erdoğan bu dil taraftarlarınızı cesaretlendirir,halkı sokağa döker herkes kendi hukukunu korumaya başlarsa orda anarşi başlar. Eğer bu sorumluluğu alıyorsanız konuşmaya,yazmaya devam ediniz” dedi.
 
“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ GEMİ BATARSA HEPİMİZ BATARIZ”
 
“Sayın Erdoğan; Biz 68 ve 78 ler kuşağı olarak bu olaylardan canımız çok yandı” diyen başkan Demir şunları söyledi:
“Çocuklarımızın canının yanmasını istemiyoruz. Bir yanlış anlaşılmaya sebep olmamak için çok açık ve net söylüyorum kimseden korkumuz yok.! Ancak milletin çocuklarını birbiri ile kavga ettirmek istemiyoruz. Sizin bu sokak kavgasına vandalizme davetinizi şiddetle redediyoruz. AKP seçmeninin bu dili şiddetle reddedeceğine inanıyor kardeş kavgasına alet olmayacaklarına güveniyoruz. Aksi halde hepimiz aynı gemideyiz gemi batarsa hepimiz batarız. Kamuoyunun taktirine saygı İle duyurulur.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login