2 sene önce
2 sene önce

Teknoloji Devinde Üst Düzey Atama: Dr. Serhan Yılmaz, NTT DATA Business Solutions MENA ve Türkiye Satış ve Dijital Dönüşüm Direktörü oldu

Dr. Serhan Yılmaz, NTT DATA Business Solutions MENA ve Türkiye Satış ve Dijital Dönüşüm Direktörü oldu

 

 

Global yetkinliklerini ve sektörel uzmanlıklarını, yerel deneyimle birleştiren NTT DATA Business Solutions’ın Türkiye ve MENA Bölge Satış ve Dijital Dönüşüm Direktörlüğü görevine Dr. Serhan Yılmaz getirildi. 

 

Birçok farklı sektörde kurulumların dijital dönüşüm yolculuklarına eşlik eden ve aynı zamanda iş uygulamaları alanında dünyanın önemli yazılımlarından SAP'nin en büyük uluslararası iş ortaklarından biri olan NTT DATA Business Solutions, büyüme ve gelecek vizyonunu desteklemek amacıyla önemli bir atama gerçekleştirdi. 

 

Türkiye ve MENA bölgelerinden sorumlu satış ve dijital dönüşüm direktörlüğü görevine atanan Dr.Serhan Yılmaz, 15 yılı aşkın başarılı kariyeri ve yöneticilik deneyimleriyle, NTT Data Business Solutions bünyesinde tüm satış ve iş çözümleri ekiplerine bölgesel olarak liderlik edecek.

 

Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İşletme (Yandal) Bölümünden mezun olan Dr. Serhan Yılmaz, Hacettepe Üniversitesi'nde Kamu Hukuku alanında da yüksek lisans yaptı. Ardından İsviçre’de International MBA Institute’de MBA – Management Derecesi ve Harvard Üniversitesi’nde Ticaret Hukuku programlarını tamamladı. Ek olarak Conley American Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Doktora Programı’nı da 2021 yılı başında bitirerek doktor ünvanını elde etti. 

 

Dr. Serhan Yılmaz, kariyer hayatında ise on sene boyunca Turkcell, British American Tobacco ve IBM gibi çeşitli kurumlarda satış yöneticiliği görevlerinde bulundu. Kariyer hayatına 2016 yılından bu yana SAP Türkiye’de, Kıdemli Sektör Lideri ünvanıyla devam eden Dr. Serhan Yılmaz,  Mayıs 2021 itibariyla NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA satış organizasyonlarına öncülük edecek.

 

2016 yılından bu yana Türkiye Satış ve İş Geliştirme Derneği’nde Başkan Yardımcılığı, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı’nda (TÜSİAV) Başdanışmanlık, TÜSİAD’da Temsilci Üyelilik ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Kongre Üyeliği görevlerini de yürüten Dr. Serhan Yılmaz, Türkiye’deki tüm mühendislik fakültelerine akreditasyon vermekle görevlendirilmiş olan MÜDEK’te 6 yıldır değerlendirici olarak görev alıyor. İş hayatının yanı sıra hikaye anlatıcılığı kimliği ile bugüne dek yüz binden fazla katılımcıya ulaşan eğitimler ve konferanslar veriyor, farklı alanlarda da birçok STK’da aktif rol alıyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login