1 sene önce
1 sene önce

Dell Technologies ve i2b2 trans SMART Foundation “dijital ikizler” oluşturuyor

Dell Technologies ve i2b2 trans SMART Foundation "dijital ikizler" oluşturuyor

 

 

  • COVID-19'un uzun vadeli etkilerinin tedavisini amaçlayan çalışma, kişiselleştirilmiş sağlık riski puanları ve hastaların benzersiz tıbbi geçmişleri ve genetik bilgilerine dayalı ilaç tedavisi önerileri sağlıyor.
  • Dünya genelinde hastaneleri ve araştırma merkezlerini destekleyecek olan yapay zekaya dayalı araştırmalar ve dijital ikizler, Dell'in 2030 yılına kadar 1 milyar insan için sağlık, eğitim ve ekonomik fırsat sağlamak için teknolojiyi kullanma ve ölçekleme hedefine katkıda bulunacak.

 

 

Dell Technologies (NYSE:DELL), kar amacı gütmeyen bir açık kaynak araştırma organizasyonu olan i2b2 tranSMART Foundation'a COVID-19'un uzun dönemli etkilerini tedavi etmek için dijital ikizler olarak bilinen hastaların sanal modellerini oluşturmak için ihtiyaç duyulan büyük miktarda kişisel bilgiler içermeyen hasta verilerini taşımasına yardımcı oluyor. 

 

i2b2 tranSMART topluluğu, Dell Technologies’in modern altyapısı sayesinde kişisel bilgiler içermeyen hasta verilerini kullanarak dijital ikizler oluşturacak. Araştırmacılar, hastalar için genetik ve tıbbi geçmişe dayalı olarak mümkün olan en iyi tedavi seçeneğini belirlemek üzere oluşturulan bu dijital ikizler üzerinde milyonlarca kişiselleştirilmiş tedavi simülasyonu gerçekleştirme olanağına sahip olacak. 

 

Dell Technologies, dijital ikizler oluşturmak için bilgi işlem, yapay zekâ, makine öğrenimi ve gelişmiş depolama yetenekleri sağlayacak Dell EMC Power Edge, PowerStore ve PowerScale depolama sistemlerinin yanı sıra VMware Workspace One ve Boomi entegrasyon hizmetlerinden oluşan bir veri bölgesi (güvenli bir veri depolama ağı) oluşturdu. Oluşturulan bu veri alanında araştırmacılar, çeşitli izleme sistemlerine ve elektronik sağlık kayıtlarına dağılmış verileri topluyor, depoluyor ve analiz edebiliyor. Ayrıca gelecekte ventilatör ve kardiyak monitörler aracılığıyla toplanan gerçek zamanlı klinik verileriyle dijital ikizleri güncelleme kapasitesine de sahip olacaklar. 

 

Dell Technologies Stratejik Danışmanlıklar ve Sosyal İnovasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeremy Ford, "Bu proje, iyi anlaşılmayan bir durumdan mustarip insanları desteklemek için bir araya gelen küresel araştırma ve teknoloji topluluğunun mükemmel bir örneği olarak öne çıkıyor. i2b2 tranSMART Foundation ile birlikte çalışarak uzmanlığımızı ve teknolojilerimizi dijital ikizler oluşturmak, verileri paylaşmak, simülasyonlar ve analizler yapmak için kullanacağız. Bu iç görüler, COVID'in uzun vadeli etkilerinden şikayetçi olan hastaları anlamaya ve tedavi etmeye yardımcı olacak" dedi.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login