Başkan Sarı: Milli Bayramlarımızın Değerini Bilmeyenler Bize Milliyetçilik Dersi Vermeye Kalkmasın!”

Başkan Sarı: Milli Bayramlarımızın Değerini Bilmeyenler Bize Milliyetçilik Dersi Vermeye Kalkmasın!”

Mayıs 3, 2021 0 Yazar: admin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, ülke ve Balıkesir gündemine ilişkin bir basın açıklaması yaptı.
     Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan CHP Balıkesir İl Başkanı Sarı: “Halkımızın Milliyetçi duyguları üzerinden açıklama yapmaya çalışan, Milliyetçilik söylemleri sadece ağzında olan, hiçbir zaman icraatlarda göremediğimiz başkanların, yapmış olduğu açıklamalarla kendi eksikliğini kapatma çabası içersinde olduğunu görmekteyiz. Öncelikle vurgulamak isterim ki Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan bütün vatandaşlarımızın ortak değeri olan Milli Bayramlarımızın değerini bilmeyen veya önemsemeyenler bize milliyetçilik dersi vermeye kalkmasın. Çocukluğumuzdan beri hepimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusu ile büyüdük, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu önemli bayramda, Atamızın huzuruna çıkarak başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bugüne kadar vatan savunmasında yaşamını yitiren şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunmayı her zaman onurlu bir görev olarak kabul ettik, fakat Milli Bayramlarımızın değerini bilmeyenler bize Milliyetçilik dersi vermeye kalkıyorlar bunu gördükçe Cumhuriyetimizin kurucu ve koruyucu partisinin temsilcileri olarak üzülüyoruz.
KUVA-Yİ MİLLİYE KENTİNE YAKIŞIR BİR TAVIR İLE TEMSİL ETTİKLERİ MAKAMLARA SAYGI BEKLİYORUZ
 Cumhur İttifakı ortağı İl ve ilçe Başkanlarının ve Belediye Başkanlarının hiçbirinin Balıkesir’de Atatürk Anıtında düzenlenen resmi törenlere katılmadığını hep birlikte gördük. Anlaşılan o ki eksikliklerini saklayabilmek ve gündemi değiştirebilmek adına İl Başkanı bir takım açıklamalar yapma ihtiyacı duymuş. Öncelikle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcu, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan halkımızı temsil etmek üzere seçildikleri o koltukların bir zorunluluğu ve gereği olarak sabah düzenlenen resmi törenlere neden katılmadıklarının bir açıklamasını yapmak zorundadırlar. Milli Bayramlarımıza şahsen veya temsil ettikleri siyasi parti yüzünden gerekli saygıyı göstermiyorlarsa da, temsil ettikleri makam gereği Kuva-yi Milliye şehrine yakışır bir tavır ile katılmaları gerekmektedir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapan siyasetçiler olarak Milli değerlerimize, birliğimize ve beraberliğimize, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına, Türk Bayrağının şanlı gölgesi altında "Ulus Devlet" bilinci ile yaşamaya saygı gösteren bütün vatandaşlarımız ile birlikte olmak için mücadele ediyoruz.
ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN'IN İSMİ GENÇLİK MERKEZİNDE YAŞAYACAK
 Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda tartışmalara yol açan bir mahkeme kararı ile Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın ismi, Edremit’te verilmiş olduğu bir liseden kaldırılmıştır. Edremit Liseliler Derneğinin açmış olduğu dava ile ilgili olarak halkımızın yaşadığı hassasiyetleri göz önünde bulunduran Edremit Belediye Başkanımız Selman Hasan Aslan’ın talimatıyla Edremit İlçemize kazandırmaya çalıştığımız, tadilatı bitmek üzere olan Atatürk Gençlik Merkezimizin isminin ‘’Atatürk Gençlik Merkezi Şehit Öğretmen Aybüke Şenay Yalçın Kültür Kompleksi’’ olarak değiştirilmesi kararı alınmıştır. Böylece hain terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Edremit’in evladı şehit öğretmenimizin adı yaşatılmış olacaktır. Cumhur İttifakı temsilcilerinin bu olay karşısında siyasi bir rant elde etme çabasının ötesine gitmeyen söylemleri karşısında biz Cumhuriyet halk partili siyasetçiler olarak, Cumhuriyetimizin aydınlanma mücadelesinde görev yapan Genç Öğretmenizin adını yaşatmak ve gençlerimize örnek teşkil edecek bir kültür merkezine onun adını vermek için gerekli adımları atmış bulunuyoruz. 
SOYKIRIM İDDİALARINI EN SERT DİLLE KINIYORUZ
  Üzülerek görüyoruz ki Türk ulusuna soykırımcı diyen okyanus ötesinin sesi Biden'a bırakın aslan gibi  kükremeyi, kedi gibi bile miyavlayamayanların yanında durmanın ezikliği ile bu konuda tek söz edememiştir. CHP, Biden'a en sert tepki ve açıklamayı yapan parti olmuştur. Ülkemizi töhmet altında bırakan bu açıklamaları bizler en sert dille kınıyoruz. Sayın il başkanının ortaya karışık açıklama yapacağına, ülkemize, ulusumuza hakaret saydığımız Soykırım açıklamasına tepkisini göstermesini bekliyorum. Ülkemizi rezil edenlerin, ABD başkanının soykırım sözüne Türk Halkının beklediği gerekli ve güçlü cevabı veremeyenler olduğunu bütün Dünya bilmektedir. Sözde çözüm süreci adı altında kazılan terör hendeklerini görmezden gelen, terör örgütü mensuplarını kapılarda kurdukları mahkemelerde aklayıp, birlikte halay çekenler ile ittifak kurmuş olanlar bize milliyetçilik dersi veremezler. Vitrin süsü arayanlar, ülkeyi yönetmeye çalışanların bütün beceriksizlik ve yanlışlarına rağmen yanlarında duranların kim olduğuna bakmalıdırlar. 
EKMEĞİNİN PEŞİNDE OLAN ESNAFIMIZI YALNIZ BIRAKANLAR MİLLİYETÇİLİKTEN BAHSETMESİN
  Ekmeğinin peşinde olan halkımızın her daim yanında olduklarını ve destek verdiklerini söyleyip, bugüne kadar hiçbir çarşı, pazar ziyaretinde görünemeyen; bu salgın döneminde zor durumda kalıp evine ekmek götüremeyen esnafın yaşadığı zorluklardan bir nebze olsun bahsetmeyenler bize milliyetçilik dersi veremezler. 
  Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet etmiş olduğu Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek bizlerin en öncelikli görevidir. Bu tarz ucuz siyaset oyunlarına karşı hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı