2 sene önce
2 sene önce

Türkiye ATM Pazarında Yeni Bir Oyuncu

Hitachi-Omron Terminal Solutions, Protem ile Türkiye ATM pazarına girdi

 

Hitachi-Omron Terminal Solutions, Corp. (Hitachi-Omron Terminal Solutions), Türkiye'nin önde gelen mevduat bankalarından QNB Finansbank'ın 200 adet alımını yapmış olduğu, Hitachi'nin Nakit Çevrim Özellikli SR7500 ATM'lerinin kurulumlarını tamamladığını duyurdu.

 

Finans kuruluşları iş verimliliğini arttırmanın arayışı içerisindeyken, Nakit Çevrim Özellikli (nakit yatırma olanağı da sağlayan, recycle-banknot çevrim özellikli) ATM'lerin, gelecekteki ATM standardı olması bekleniyor. Nakit Çevrim Özellikli ATM'ler, yatırılan nakdi sonraki para çekme işlemlerinde kullanılmak üzere dağıtıp depolayarak, finansal kurumlar için nakit taşıma maliyetini en aza indirgiyor ve nakit operasyonlarını optimize ediyor. Hitachi-Omron Terminal Solutions, nakit paranın işlenmesi için üst seviye algılama ve mekatronik teknolojileri gerektiren nakit çevrim özellikli ATM'lerin üretiminde lider konumda. Firmanın, şu an, dünya çapında 207.000'den fazla nakit çevrim özellikli ATM’si aktif olarak kullanılıyor.

 

Hitachi-Omron Terminal Solutions, Nakit Çevrim Özellikli ATM'lerine Türkiye distribütörü Protem Elektronik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile satış ve bakım sonrası hizmet sağlıyor. QNB Finansbank'ın Hitachi-Omron Terminal Solutions ATM'lerini seçme kararının arkasındaki ana faktörler; Hitachi-Omron Terminal Solutions ATM'lerinin kanıtlanmış kalitesi ve Protem tarafından ülke çapında sunulan saha hizmetinin tartışmasız itibarıdır. 

 

Protem ve Hitachi-Omron işbirliği ile birlikte Türkiye ATM sektöründe artık yeni bir oyuncu ortaya çıkıyor. Protem; banknotların, madeni paraların ve çeklerin işlenmesi alanında dünyanın önde gelen çok sayıda üreticisini temsil ediyor. Müşterilerine sunmuş olduğu   makinalar ve sistemler ile  nakit kullanım döngüsündeki tüm ihtiyaçları karşılayan Protem geniş bir yelpazede ürün ve hizmetler sunuyor.

 

Hitachi-Omron Terminal Solutions, Türkiye’deki ortağı Protem ile birlikte yüksek performanslı Nakit Çevrim Özellikli ATM'lerinin daha da yaygınlaşması yoluyla, daha güvenli bir topluma ulaşmaya katkıda bulunmayı hedefliyor. 

 

Protem Satış Müdürü Cem Binerer, konuyla ilgili şunları söyledi: "Protem'in yerel pazardaki gücü ile Hitachi'nin dünya çapındaki başarısını birleştirerek, Türkiye'deki bankalara en son teknolojiye sahip ATM'leri sunmaktan mutluluk duymaktayız. ATM’lerimiz, bankaların müşteri memnuniyetini artırırken , ATM maliyetlerini ise en aza indirgemelerini sağlayacaktır. Hedefimiz, yerel pazardaki liderliğimizi orta vadede ATM sektöründe de tekrarlamaktır."

 

Hitachi-Omron Terminal Solutions Global Business Group'un İşletme Sorumlusu ve Genel Müdürü Masato Sawaragi ise şöyle konuştu: "Türkiye'nin önde gelen bankalarından QNB Finansbank'ın nakit çevrim özellikli ATM'lerimizi seçmesi, Hitachi için büyük bir onurdur. Nakit çevrim özellikli ATM'lerde Türkiye'yi dünyanın en umut verici pazarlarından biri olarak görmekteyiz. Nakit Çevrim Özellikli ATM'lerde lider bir üretici olarak Hitachi-Omron Terminal Solutions, Türkiye'de daha emniyetli ve daha güvenli bir bankacılık sisteminin oluşturulmasına katkıda bulunmak istemektedir." 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login