2 sene önce
2 sene önce

Tepe Home online satışları 78 arttı

Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan, Tepe Home online mağazasında alışveriş deneyimini farklılaştırma noktasında büyük adımlar attıklarını belirtti. Tepe Home online satışlarının 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 78 oranında arttığını ifade eden Çapan “Tüketici alışveriş alışkanlıklarındaki değişimin gereği olarak dijital alt yapımızı her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz” dedi. 

 

Pandemi süreciyle beraber tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarında da büyük değişimler yaşandı ve online alışveriş daha çok tercih edilmeye başladı. Her daim müşteri memnuniyeti odaklı bakış açısıyla hareket eden, kalitesi, özgün tasarımları ve yenilikçi hizmet anlayışı ile mobilya sektörüne farklı bir bakış açısı kazandıran Tepe Home; bu süreçte müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla dijital dönüşüm sürecini hızlandırdı. 6 bini geçen tekil ürün gamı ile online’da yeni bir döneme geçtiklerini söyleyen Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan “İş birliği yaptığımız tedarikçilerimizin ve Tepe Home ürünlerinin yer aldığı online mağazamızda, 14 ana kategori ve 155 alt kategoriden oluşan yaklaşık 6.000 tekil ürünü satışa sunduğumuz mağazamızda ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimini amaçlıyoruz. Ürünlerimizi 3 boyutlu tarayarak bu görselleri web sitemizdeki ürün sayfalarına yükledik ve artırılmış gerçeklik projemizi tüketicimize sunduk. Şu anda online müşterilerimiz, artırılmış gerçeklik uygulamamızda yer alan “evinde gör” özelliğini kullanarak beğendikleri tekil bir ürünün evlerinde koymak istedikleri alanda nasıl duracağını mobil cihazlarındaki kamera yardımı ile görebiliyorlar” açıklamasında bulundu. 

 

Son olarak hayata geçirdikleri Rapid Render ve artırılmış gerçeklik uygulamalarından bahseden Levent Çapan “Tepe Home olarak müşterilerimize özel ve ücretsiz mimari danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Mağazalarımızda istihdam ettiğimiz mimarlarımız, Tepe Home’a özel geliştirilen Rapid Render programını kullanarak Tepe Home ürünlerini sanal ortamda yerleştiriyor ve müşterilerin evlerini onlarla beraber dekore ediyor. Bu hizmeti hem online olarak hem de mağazalarımızda verebiliyoruz” dedi. 

 

Dijital yatırımlarımız devam edecek

 

Her geçen gün daha fazla tüketiciye ulaşarak satış noktalarının sayısını artırmaya devam ettiklerini dile getiren Levent Çapan sözlerine şunları ekledi: “Tepe Home online satışlarının 2021 yılının ilk 3 ayında yüzde 78 oranında artması bizler için çok başarılı bir referans. Altyapımızı her geçen gün daha da güçlendiriyoruz, tüketicimiz yeni hizmetler sunmaya devam ediyoruz.  Web sitemizdeki canlı destek hizmetimizde mağazalarımızdaki satış temsilcilerimiz online olarak da müşterilerimize hizmet verebiliyor. Ürün gamımız sürekli olarak yenileniyor ve gelişiyor. Online ve Offline mağazaların senkronize olarak tüketiciye hizmet verebildiği farklı, her gün gelişen, müşterilerimize kendilerini özel hissettiren yeni bir perakende çizgisinde yol alıyoruz. Yatırımlarımızı; hizmet kalitesini yükselten, alışveriş deneyimini özelleştiren yenilikçi yaklaşımlara yönlendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login