2 sene önce
2 sene önce

Param, Türkiye’nin en büyük tahsilat sistemi şirketinin çoğunluk hisselerini satın aldı

Param, Türkiye’nin en büyük tahsilat sistemi şirketinin çoğunluk hisselerini satın aldı

 

Türkiye’de FinTech sektörünün öncü markası Param, ülkemizin en büyük tahsilat sistemi Eçözüm Bilgi Teknolojileri AŞ’nin büyük hissedarı oldu.

 

Param, 402 bin noktada kullanılan ve geçen yıl 37 milyar TL tahsilata aracılık eden, bu yıl ise 55 milyar TL’yi hedefleyen Türkiye’nin en büyük tahsilat sistemi Eçözüm Bilgi Teknolojileri AŞ’nin çoğunluk hissesini satın aldı. 

 

Bireysel ve kurumsal elektronik para hesabı, dünya genelinde geçerli ön ödemeli kart, yurt içi ve yurt dışı para transferi, sanal POS, fiziki POS ve mikro kredi konularında faaliyet gösteren ve Türkiye'nin ilk dijital bankası olmayı hedefleyen Param, büyüme stratejisini yeni satın almayla devam ettiriyor. 

 

Netahsilat (Online Tahsilat Sistemi), NetEkstre (Açık Bankacılık Platformu), E-DBS (Doğrudan Borçlandırma Sistemi) ve POS Rapor (POS ve Sanal POS Raporlama Sistemi) ürünleriyle geniş bir yelpazedeki kurumsal müşterilerine çözümler sunan Eçözüm ile güçlerini birleştiren Param, şirketlerin dijitalleşme süreçlerine büyük katkı sağlayacak yeni finansal çözümler sunacak.

 

“Zamana ve insana yatırım yaptık”

Eçözüm yatırımı konusunda görüşlerini dile getiren Param Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz, şunları söyledi: 

 

“Bugüne kadar her konuda ilklere imza atarak, öncülük ettiğimiz ülkemiz FinTech sektöründe şirketlerimizin hızlı ve güçlü büyümesi en önemli önceliğimiz oldu.

 

Hızlı ve güçlü adımlarla şimdiye dek izlediğimiz büyüme stratejimize yeni bir satın almayla devam ediyoruz, ülkemizin köklü teknoloji şirketi Eçözüm’ü bünyemize katmış olmaktan son derece mutluyuz. 

 

Eçözüm; güçlü altyapısı, alanında yetkin insan kaynağı ve hizmetlerinden memnun müşteri kitlesi ile dikkatleri üstüne çeken, uzmanlık alanında lider bir teknoloji şirketidir. 

 

Yaptığımız bu yatırımdaki motivasyonumuz; Param markamızla geliştirdiğimiz tüm ürün ve hizmetleri kurumsal müşterilerimizle buluşturma sürecinde hızlı yol almaktır. Kurumsal şirketlere daha hızlı erişim, daha hızlı entegrasyon ile zamana; yetişmiş, tecrübeli, çalışkan ve işine bağlı insan kaynağı ile de insana yatırım yapmış olduk. Zamana ve insana yapılan yatırımının geri dönüşlerinin eşsiz ve rakipsiz olacağını düşünüyoruz ve bu stratejimizi başka satın almalarla da sürdüreceğiz.

 

Eçözüm’ün geldiği bu başarılı noktada emeği olan 138 kişilik kadrosuna ve uzun yıllar liderlik yapmış olan kurucu ortakları Akif Şimşek ve Arif Sarı’ya yatırım süreci boyunca gösterdikleri şeffaf ve yapıcı yaklaşımları için çok teşekkür ediyorum. 

 

20 yıl önce kurdukları, büyük emekler ile büyüttükleri Eçözüm’ün çok daha iyi yerlere geleceğinden şüphemiz yok. 

 

Satın almanın tüm sektöre faydalı ve örnek olacağını düşünüyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login